Usuwanie rozstępów laserem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele jest metod, dzięki którym można zmniejszyć widoczność rozstępów. Dla sporego grona osób to jednak zdecydowanie za mało – chcą całkowicie pozbyć się tego nieestetycznego problemu i raz na zawsze o nim zapomnieć.

Poszukujesz metod walki z rozstępami, które dają zadowalające rezultaty? Chcesz pozbyć się prążków nawet po jednorazowym zabiegu? Sprawdź, jakie możliwości daje usuwanie rozstępów laserem.

Usuwanie rozstępów laserem – dla kogo?

Dla wielu osób usuwanie rozstępów laserem jest jedną z najbardziej skutecznych metod. Dotyczy to nie tylko prążków w fazie bliznowacenia, ale również prążków w fazie zapalnej. Teoretycznie każdy może poddać się takiemu zabiegowi, jeśli tylko chce raz na zawsze wyeliminować problem z rozstępami. Warto jednak mieć świadomość, że zabiegi wykorzystujące laser są dość specyficzne, dlatego istnieje wiele przeciwwskazań zdrowotnych. Te zaś zależą jednak od konkretnej już metody.

Jakie są zatem możliwości na pozbycie się prążków za pomocą lasera?

Dermabrazja laserowa sposobem na rozstępy

Zabieg dermabrazji laserowej określany jest mianem laserowego liftingu. Dzięki niemu – już za pierwszym razem można całkowicie pozbyć się nieestetycznych prążków – tym bardziej, jeśli rozstępy nie są zbyt głębokie.

Zabieg, choć jest "bezkrwawy", wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. A to dlatego, że jest dość bolesny. Cała kuracja polega na oddziaływaniu laserem na skórę. Chodzi bowiem o to, by odparować uszkodzone tkanki. A ponieważ zdrowe tkanki pozostają w stanie nienaruszonym, zabieg uważa się za niezwykle bezpieczny. Efekty pojawiają się już po kilku tygodniach, kiedy to pojawia się zupełnie nowy naskórek – pozbawiony już nieestetycznych prążków.

Trzeba jednak mieć świadomość, że przez kilkanaście dni po zabiegu może utrzymywać się dyskomfort, spowodowany bólem, obrzękami, a nawet i uczuciem odrętwienia.

Warto także wiedzieć, że nie każdy może poddać się zabiegowi dermabrazji laserowej. Z jednej strony chodzi o kwestie finansowe. Usuwanie rozstępów laserem tego rodzaju to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Ponadto istnieje sporo przeciwwskazań zdrowotnych, które (czasowo lub "dożywotnio") dyskwalifikują z tego zabiegu. Zalicza się do nich między innymi: świeżą opaleniznę, ciemną karnację, zażywanie leków światłouczulających (w tym tabletki antykoncepcyjne).

Fraxel laser pomocy w walce z rozstępami

Usuwanie rozstępów laserem obejmuje również zabieg Fraxel laser. W tym przypadku wykorzystuje się dobroczynną moc lasera frakcyjnego. Dzięki jego zaawansowaniu technologicznemu, możliwa jest całkowita redukcja nieestetycznych prążków.

Specjalnie skonstruowane urządzenie emituje promieniowanie laserowe o określonej długości fali. W efekcie dochodzi do pochłaniania promieniowania przez wodę, którą zawierają komórki skóry właściwej oraz naskórka. Wchłonięte światło tworzy impulsy, które rozchodzą się równomiernie po całej powierzchni skóry. W rezultacie, dzięki specjalnej głowicy, dochodzi do "dziurkowania" powierzchni skóry. W ten sposób powstają "specjalne uszkodzenia", co powoduje pobudzenie procesów regeneracji. Zabiegowi poddawana jest 25-procentowa część leczonej powierzchni skóry. A to wszystko po to, by proces odnowy komórkowej był szybszy i efektywniejszy.

Decydując się na usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym, trzeba liczyć się z jego bolesnością. By więc złagodzić dyskomfort, zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe. Ponadto niektóre aparaty posiadają także funkcję chłodzenia skóry, przez co dyskomfort jest znacznie mniejszy.

Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po około 4 tygodniach. By rezultaty były jeszcze lepsze, dobrze jest wykonać serię kilku zabiegów.

Warto wiedzieć, że tak jak w przypadku dermabrazji laserowej, tak usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym ma swoje przeciwwskazania. Z kuracji muszą zrezygnować kobiety w ciąży, osoby chorujące na nowotwory skóry. Przeciwwskazaniem jest także wirusowe i bakteryjne zakażenie skóry.

Nie ulega wątpliwości fakt, że usuwanie rozstępów laserem faktycznie może pomóc. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to metody dość kosztowne. Dlatego też należy liczyć się ze sporym wydatkiem, sięgającym rzędu kilku tysięcy złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*