Symptomy chlamydii

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak rozpoznać zarażenie chlamydią?

Nie jest regułą, że zakażenie wirusem Chlamydia musi wiązać się z narządami rozrodczymi. Nie wyklucza to jednak, że w tej postaci najczęściej ją poznajemy. Drobnoustroje, które wywołują tą przypadłość rzadko dają się rozpoznać, ponieważ występują początkowo bezobjawowo. Nasze podejrzenie powinny wzbudzić takie przypadłości jak zapalenie pęcherza moczowego. Jest to niezwiązane z drogami rodnymi schorzenie też wywołane chlamydią. Towarzyszyć nam wówczas może delikatny ból podbrzusza czy niepokojąca wydzielina z narządów rozrodczych.

  • Piekąca cewka moczowa penisa
  • Wydzielina z cewki moczowej
  • Zaburzenia płodności
  • Zapalenie kanalików moczowo-płciowych
  • Zapalenie gruczołów krokowych

W przypadku panów niepokojące mogą być objawy takie jak piekąca cewka moczowa penisa, nasilona przy oddawaniu moczu lub/ i zauważalna, niepokojąca wydzielina z cewki moczowej o konsystencji śluzowatej. Nieleczenie wirusa chlamydia skutkować może zaburzeniami płodności jak również doprowadzić może do zapalenia kanalików łączących pęcherz moczowy z końcem penisa, jądra z penisem co w rezultacie może doprowadzić do zapalenia gruczołów krokowych.

Nieleczona chlamydia u pań może skutkować boleściami w okolicach miednicy, bolesnych stosunków płciowych, krwawieniami międzymiesiączkowymi, ropnymi upławami, wydzielinami śluzowymi z narządów płciowych oraz chronicznymi nawracającymi stanami zapalnymi.

Zanotowano, że nieleczona chlamydia może także wywołać niepłodność, doprowadzić do ciąży pozamacicznej czy skutkować poronieniem. W przypadku kobiet może doprowadzić do powstania nadżerki, lub co gorsza raka narządu rodnego, gdyż chlamydia lubi sytuować się w nabłonku gruczołowym kanału szyjki macicy. Badanie ginekologiczne może pomóc nam w identyfikacji punktowych wybroczyn na szyjce macicy, którym towarzyszyć mogą również ropniaki.

Lekarze twierdzą, że uporczywe dolegliwości wywołane obecnością wirusa chlamydia w organizmie mogą ustąpić, jednak nie znaczy to, że bakteria przestała nam zagrażać. Drobnoustrój może przysporzyć nam kłopotów w najmniej oczekiwanych miejscach.

Zapalenie gardzieli, czyli bardzo rzadkie schorzenie oczu i stawów nazywane również zespołem Reitera może niekiedy również wywołać ta bakteria. Bywa także, że objawowo chlamydia pokrywa się z chorobą reumatoidalnego zapalenia stawów i niestety mylona jest z nim stosunkowo często.

Lekarze ostrzegają – pomimo faktu, że chlamydia przenoszona jest głównie drogą płciową, nie oznacza to, że wyłącznie wtedy można się nią zarazić. Choroba ta może rozwijać się nam również w innych narządach, a my sami nie koniecznie musimy o tym wiedzieć. Objawy mogą być znikome lub zbagatelizowane, ponieważ mogą się rozwijać przez wiele lat bez naszej wiedzy. Warto więc byś świadomym swojego ciała i badać się okresowo u lekarzy specjalistów.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*