Substancje naturalne na cellulit

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Oczyszczona woda do picia (minimum 2 litry dziennie) – czysta woda, nie zawierająca żadnych substancji toksycznych, to najlepszy sposób na rozpuszczenie i usunięcie szkodliwych produktów przemiany materii. Szczególnie wskazane jest picie alkalicznej wody jonizowanej, ponieważ może to pomóc w rozwiązaniu podstawowego problemu kuracji antycellulitowej, głównie na drodze alkalizacji.

Jukka – środek moczopędny. Dzięki przyspieszeniu metabolizmu nasila usuwanie produktów ubocznych i toksycznych, a zatem przyczynia się do znaczącej poprawy w przypadku zaburzeń metabolicznych. Wyciąg z jukki zawiera liczne enzymy, saponiny, chlorofil, antyoksydanty i inne aktywne składniki. Jego główną zaletą są silne właściwości odtruwające. Ponadto, poprawia trawienie i wchłanianie składników odżywczych, nasila i kontroluje procesy wydzielania.

Lucerna siewna (łac. Medicago sativa) -pochodzący z lucerny chlorofil od wieków był stosowany na całym świecie jako doskonały środek odtruwający. Z licznych doświadczeń wynika, że chlorofil może unieczynniać w wątrobie i w jelicie cienkim spożywane z pokarmem substancje rakotwórcze, zapobiegając w ten sposób ich niekorzystnym działaniom. Lucerna uczestniczy również w usuwniu toksyn i neutralizacji kwasów.

Garcinia cambogia (aktywny składnik -hydroksycytryniany – HC) – pochodzi z Indii Południowych i Tajlandii. Ekstrakt z jej owoców pomaga zmniejszyć apetyt, utrudnia przekształcanie spożytych z pokarmem węglowodanów w tłuszcz, w efekcie mniej tłuszczu gromadzi się w organizmie. Pobudza także procesy termogenezy, tzn. podczas posiłku organizm zwiększa wytwarzanie ciepła, w efekcie spala więcej kalorii.

Cynk – odgrywa znaczącą rolę w skórze i metabolizmie tkanki łącznej. Jest silnym antyoksydantem.

Selen – zapobiega gromadzeniu metali ciężkich w organizmie i ogranicza destrukcyjny wpływ wolnych rodników.

Chrom – substancja niezbędna w metabolizmie albumin, lipidów i węglowodanów. Pikolinian chromu jest jego biologicznie aktywną formą. Pomaga wbudowywać aminokwasy, przyspiesza syntezę albumin i ma korzystny wpływ na procesy metaboliczne. Może pobudzać metabolizm węglowodanów, nasila wpływ insuliny i stabilizuje gospodarkę energetyczną, ponieważ utrzymuje poziom glukozy we krwi pod stałą kontrolą.

Wapń – pomaga usuwać toksyczne substancje, kontroluje/reguluje pH organizmu i krwi oraz zmniejsza szkodliwy wpływ zakwaszenia.
Krzem – zapewnia odpowiednią elastyczność i napięcie tkanki łącznej.
Witaminy A, C i E – obniżają aktywność toksycznych substancji, niszczących komórki.

L-karnityna – pobudza metabolizm. Przenosi cząsteczki kwasów tłuszczowych do mitochondriów – „elektrowni” komórek. Uczestniczy w metabolizmie tłuszczów na poziomie komórkowym, jak również w procesach wytwarzania energii. Ponadto, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, które wykorzystują energię ze spalania tłuszczów.

Herbata, zielone algi – pomagają usuwać metale ciężkie i inne substancje toksyczne.

Wyciąg z bzu czarnego – chroni żyły i kapilary oraz zwiększa ich wytrzymałość.

Olej z oliwek – oczyszcza błony śluzowe ze spożytych substancji toksycznych.

Nasiona lnu – małe włókniste nasiona, które pomagają „wypłukać” produkty uboczne z jelit oraz zapewnić odpowiedni poziom tłuszczów we krwi.

Nasiona jabłek – zawierają włókna roślinne -pektyny i celulozę, które są w stanie wiązać i usuwać wiele toksyn.

Wyciągi z winogron, czarnej porzeczki, papai i herbaty paragwajskiej pobudzają krążenie krwi w naczyniach żylnych i powstrzymują zatrzymywanie wody w tkankach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*