SmartLipo – zabieg wyszczuplający

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zabiegiem wyszczuplającym, który podbija serca kobiet na całym świecie jest SmartLipo. Jego efektem jest gładka skóra bez cellulitu, zgrabna i szczuplejsza sylwetka a wszystko bez odsysania tłuszczu.

Wprowadzeniem na rynek polski zabiegu SmartLipo zajęła się IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej pragnąca przewodzić w nowinkach z tematu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Na świecie, w USA, Ameryce Południowej i Włoszech zabieg ten jest niezwykle popularny i dający rewelacyjne wyniki w poprawie sylwetki.
SmartLipo to zabieg nowatorski, ale i bezpieczny. Polega on na usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu promieniowania emitowanego przez laser. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie krągłości z tych partii ciała, które oporne są na utratę tłuszczu nawet podczas intensywnej diety czy ćwiczeń. Stosując metodę SmartLipo można także dokonać modelowania rysów twarzy.
Laser wykorzystywany podczas zabiegu SmartLipo radzi sobie również z cellulitem, który posiadają także osoby szczupłe. Skóra staje się gładka i jędrna.

Zabieg SmartLipo jest mało inwazyjny. Pacjentka poddająca się mu wraca do normalnego funkcjonowania po dwóch dniach. Co ważne, zabieg nie poprzedza znieczulenie ogólne czy hospitalizacja, co dla wielu kobiet ma duże znaczenie.
SmartLipo w niektórych przypadkach połączyć można z liposukcją, przy czym oba te zabiegi nie są receptą na wyleczenie otyłości. Osoby o zbyt przysadzistej wadze przed poddaniem się tym zabiegom muszą schudnąć.

SmartLipo jest zabiegiem polecanym szczególnie tym osobom, które pomimo licznych diet i wysiłku fizycznego nie są w stanie poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej znajdującej się w różnych partiach ciała: na twarzy, szyi, policzkach, brzuchu, pośladkach, udach, plecach, łydkach czy kostkach.

Zabiegowi mogą poddać się osoby z prawidłową masa ciała przy 25% odchyleniu od normy. Nie wykonuje się go na osobach ze zbyt dużą nadwagą.
SmartLipo poprzedzone jest wykonaniem badań krwi oraz moczu ora zprzyjmowanie witaminy C. na 6 godzin przed zabiegiem nie należy nic pić i jeść.

Jak wygląda zabieg SmartLipo?

Na początku lekarz zaznacza markerem miejsca na ciele, gdzie znajduje się zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Następnie dochodzi do znieczulenia. Jest to znieczulenie nasiękowe, polegające na wprowadzeniu do organizmu pacjentki przez cienką igłę roztworu adrenaliny i lidokainy, które poza właściwościami znieczulającymi, stopują krwawienie obkurczając naczynia krwionośne. W chwili gdy znieczulenie zaczyna działać, swoją pracę rozpoczyna laser. Jego energia niszczy tłuszcz docierając bezpośrednio do tkanki, dzięki czemu nie jest już konieczne jego odsysanie. Tłuszcz zmienia się w oleistą maź, która jest wydalana naturalnie.
Zabieg ten trwa w zależności od stopnia zgromadzonej tkanki 5- 20 minut.

Efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach. Rozbite komórki tłuszczowe nie potrafią już się namnożyć, co oznacza, że w przypadku ewentualnego przytycia, pacjentka zaokrągli się w innych partiach ciała. Miejsce, gdzie działał laser pozostanie już na zawsze jędrne, szczupłe i napięte.

Po zabiegu pacjentka musi nosić opatrunek przez kilka dni, często w celu uniknięcia infekcji zalecana jest kuracja antybiotykowa. W ciągu kilku tygodni znika opuchlizna, natomiast siniaki najczęściej po 2 tygodniach. Na czas gojenia ran zaleca się odłożenie ćwiczeń i wysiłku fizycznego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*