Preparaty na porost włosów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dzisiaj zajmę się drugim etapem związanym z walką z wypadaniem włosów. Pierwszy z nich to oczywiście nadmierne wypadanie włosów (w tym momencie mniejsza już o przyczyny), które pojawia się do problemu łysienia. Rzecz jasna istnieją preparaty przeznaczone do powstrzymywania tego procesu, również cała masa domowych sposobów. Jak napisałem zajmę się dzisiaj drugim etapem walki z wypadaniem włosów. Spróbujmy się razem zastanowić jak pobudzić ponowny wzrost owłosienia.

Producenci preparatów na łysienie już dawno zauważyli, że najlepiej stworzyć produkt, którego zadaniem jest nie tylko powstrzymywanie wypadania włosów, ale również pobudzanie mieszków włosów, aby w miejscach łysych te włosy odrastały. Dlatego też istnieją preparaty, które po prostu proponują kompleksową walkę z łysieniem. Inna sprawa, że to procentowa skuteczność danego preparatu w kwestii powstrzymywania wypadania włosów, zazwyczaj nijak ma się do analogicznej wielkości przy odrastaniu włosów. Mówiąc po ludzku istnieje dużo mniejsza szansa na to, że włosy przy używaniu danego preparatu zaczną nam odrastać. Tak na przykład jest z najpopularniejszymi obecnie na świecie produktami z minoxidilem. Teoretycznie przeznaczone są one do obu faz walki z wypadaniem włosów. Bez wątpienia są najbardziej skuteczne na łysienie androgenowe i dość skutecznie je powstrzymują. Samo odrastanie włosów jest już zależne od naszych indywidualnych cech. Można temu pomóc stosując nieco domowej kuchni, ale o tym potem. Pewnym problemem z minoxidilem jest to, że jeśli  włosy nam zaczną odrastać to kuracji przerwać nie możemy z racji tego, że proces ich wypadania może powrócić. Nie zawsze, ale jednak istnieje takie ryzyko.

Minoxidil to oczywiście nie jedyny składnik preparatów, których zadaniem jest pobudzenie włosów do wzrostu. Drugim równie często stosowanym jest finasteryd. Dość istotne jest, że o ile preparaty z tym pierwszym składnikiem mogą stosować również kobiety, o tyle tego drugiego muszą się wystrzegać. Wynika to główne z tego, że sam finasteryd przeznaczony jest do leczenia… prostaty. Jednak od pewnego czasu jest on też stosowany w walce z wypadaniem włosów. Jednocześnie ma też działania pobudzające mieszki włosowe do produkcji włosów. Generalnie działa on na podobnej zasadzie do Minoxidilu, czyli na powstrzymywaniu DHT, które to odpowiedzialne jest za wypadanie włosów. Oczywiście cały czas mowa o łysienie androgenowym.

Wrócę teraz do wspominanych na początku domowych metod na porost włosów. Prawda jest taka, że  w przypadku łysienia androgenowego ciężko takimi sposobami przywrócić życie mieszkom włosowym. Natomiast jeśli dotyka nas inny typ wypadania włosów domowe sposoby mają większą rację bytu. Poza maseczkami, czy wszelkiego rodzaju płukankami warto zwrócić uwagę na to co jemy. Nawet łykanie preparatów w których składzie znajduje się zbiór witamin i mikroelementów może wydatnie wzmocnić włosy, a także pobudzić je do wzrostu. Natomiast największe efekty przynosi to, kiedy jeszcze nie mamy do czynienia z problemem łysienia, a więc działamy profilaktycznie. Tak naprawdę ciężko przedstawić jakieś specjalistyczne badania które by potwierdzały skuteczność takich domowych metod. Większość takich naturalnych sposobów na porost włosów polecanych jest przez konkretne osoby w przypadku których one zadziałały. Można ich owszem próbować (tym bardziej, że raczej nie zaszkodzą), ale ciężko wymagać by i  w naszym przypadku przyniosły jakieś efekty.

Zdać sobie musicie sprawę, że nikt nie da Wam 100% pewności tego, że Wasze włosy odrosną. Jeśli jednak taką daje, cóż nie wydaje mi się, że jest to zgodne z prawdą. Chyba, że obwarowane jest to różnego rodzaju „ale”. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaki typ  łysienia Was dotyka i w jakim jest stopniu zaawansowania. Jaki macie organizm i w jakim stanie. I to są główne czynniki, które mogą decydować o ewentualnym powodzeniu kuracji konkretnym preparatem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*