Laserowe odmładzanie skóry Twinlight

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Laserowe odmładzanie skóry metodą Twinlight

Odmładzanie skóry metodą Twinlight jest absolutną nowością na polskim rynku medycyny estetycznej i wszystko wskazuje na to, że stanie się zupełnym hitem. Jest to bowiem najbardziej kompleksowe podejście do odmładzania skóry. Po zabiegu możemy liczyć nie tylko na lifting twarzy, ale także wyrównanie jej kolorytu i likwidację przebarwień, usunięcie blizn, poprawę owalu twarzy, głęboką przebudowę struktury skóry, czyli to wszystko czego potrzebuje dojrzała cera, by wyglądać młodziej co najmniej o kilka lat.

Innowacyjność metody Twinlight

Metoda Twinlight możliwa jest do zastosowania dzięki najnowszemu modelowi lasera – Dynamis SP firmy Fotona, z którego skorzystać można już w kilku polskich klinikach medycyny estetycznej. Cała tajemnica owej metody kryje się w połączeniu działania lasera Nd:YAG z Er:YAG, które do tej pory stanowiły osobne urządzenia i wykorzystywane były do oddzielnych zabiegów. Co prawda już na początku tego wieku pojawiły się pomysły, by połączyć oba zabiegi, ale wykonywano je dwoma urządzeniami w serii złożonej co najmniej z czterech zabiegów. O to, dlaczego połączenie obu zabiegów przynosi tak dobre rezultaty zapytaliśmy dr Wojciecha Rybaka z wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej Ars Estetica. – Efekty zabiegów w bardzo dużej mierze zależą od tego, jak kompleksowo podchodzi się do danego problemu. Nowoczesne lasery Nd:YAG wykorzystywano głównie do frakcjonowania 3D, które oddziałuje na głębokie warstwy skóry, stymuluje pracę fibroblastów, by ujędrnić tkanki i pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Z kolei laser Er:YAG działa bardziej powierzchownie i ablacyjnie, dlatego stosowany był do odmładzania naskórka, wygładzania zmarszczek, usuwania przebarwień, np. podczas dermabrazji. Połączeniem obu tych zabiegów jest metoda Twinlight, gdzie jak wskazuje sama nazwa, wykorzystujemy światło lasera Nd:YAG oraz Er:YAG i przez to możliwe jest radykalne odmłodzenie skóry we wszystkich jej warstwach – tłumaczy specjalista.

Efekty odmładzania skóry metodą Twinlight

Zabieg odmładzania skóry metodą Twinlight polecany jest przede wszystkim dla osób dojrzałych, a jego bezpieczeństwo i skuteczność potwierdził szereg badań. Jednym z prekursorów takiego kompleksowego podejścia do odmładzania skóry jest Leonardo Marini, włoski lekarz specjalista, który we wrześniu gościł w Polsce na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anty-Aging, gdzie omawiał właśnie metodę Twinlight. Marini w swych badaniach porównał połączone działanie lasera Nd:YAG i Er:YAG z zabiegami wykonywanymi jedynie laserem Er:YAG. Celem było zbadanie skuteczności lasera w całościowym odmładzaniu skóry, stąd też skupiono się nie tylko na wygładzaniu zmarszczek, ale także rezultatach związanych z głęboką strukturą skóry, usuwaniem przebarwień oraz poszerzonych naczynek, likwidowaniu blizn. Okazało się, że metoda Twinlight przynosi lepszą ogólną poprawę skóry u 90% pacjentów, jednocześnie poprawiając owal twarzy, wygładzając zmarszczki i usuwając przebarwienia. Badania skóry udowodniły także to, że zabiegi w znaczny sposób poprawiły jej strukturę, mocno oddziałały na układ włókien kolagenowych. Aż 78% pacjentów była zadowolona z odmłodzenia skóry już po pierwszym zabiegu, natomiast w grupie poddanej zabiegom laserem Er:YAG 12% osób mniej stwierdziło, że efekty spełniają ich wymagania. Bardzo długo szukano sposobu na to, by lifting skóry odbywał się bez skalpela, a jego efekty były trwałe i wszystko wskazuje na to, że laser Dynamis SP firmy Fotona spełnia te wymagania.

Jak to działa?

Lasery wykorzystywane w medycynie estetycznej charakteryzują się różną długością fali świetlnej i przez to posiadają inne zastosowania. Przenikanie lasera w skórę zależy głównie od tego, przez co zostaje pochłonięte jego światło, a możliwości są cztery. Światło lasera może zostać zaabsorbowane przez wodę, melaninę lub hemoglobinę połączoną z tlenem lub niepołączoną. Promieniowanie lasera Er:YAG pochłaniane jest głównie przez wodę dzięki czemu działa powierzchownie, ponieważ właśnie w naskórku zmagazynowanej jest jej najwięcej. Natomiast światło lasera Nd:YAG absorbowane jest przez hemoglobinę, co oznacza, iż dociera ono do naczyń krwionośnych zlokalizowanych w skórze właściwej.
A jak ta teoria przekłada się na praktyczne rezultaty? – Odmładzanie skóry metodą Twinlight zaczynamy od wykorzystania działania lasera Nd:YAG. Jego promieniowanie dociera w głębokie warstwy skóry bez naruszenia naskórka i tworzy w nich wiele mikrouszkodzeń pod wpływem ciepła. Te mikrokanaliki powodują, że organizm uruchamia procesy odbudowy, a zatem stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Jednocześnie ciepło oddziałuje na obecne już włókna kolagenowe, które ulegają wymodelowaniu oraz skróceniu, a to skutkuje efektem liftingu. Kolejną częścią zabiegu jest footodmładzanie ablacyjne laserem Er:YAG, dzięki któremu złuszczamy naskórek, a to z jednej strony – powoduje całkowite jego odnowienie, usunięcie przebarwień czy blizn, a z drugiej – przyspiesza procesy gojenia, bowiem martwe elementy tkanek mogą wydostać się na zewnątrz – tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica.
Laserowe odmładzanie skóry metodą Twinlight działa zatem kompleksowo. Efekty odbudowy naskórka, którymi jest zanik zmarszczek, wyrównany koloryt oraz brak blizn możemy obserwować już po zagojeniu skóry, czyli po około tygodniu od przeprowadzonego zabiegu. Na pełny efekt liftingu oraz poprawę owalu twarzy musimy poczekać trochę dłużej, bo do czasu, gdy wytworzony zostanie nowy kolagen. Procesy, które zachodzą w głębszych warstwach gwarantują nam również długotrwałość efektu.

Jedno urządzenie – cztery zastosowania

Rewolucyjność i innowacyjność najnowszego lasera Dynamis SP firmy Fotona to jednak nie tylko spektakularne efekty, które przynosi odmładzanie skóry metodą Twinlight. Dzięki temu laserowi można wykonać jeszcze trzy inne zabiegi. Fotoodmładzanie skóry metodą T3, które będzie idealnym wyborem dla osób z widocznymi efektami starzenia skóry wywołanymi słońcem. Z kolei ci, którzy chcą ujędrnić skórę, ale preferują mniej inwazyjne sposoby, mogą skorzystać z laserowego liftingu w technologii frakcjonowania 3D, które odbywa się bez złuszczania naskórka. A jeżeli chcemy odnowić także naskórek i ujędrnić skórę, to powinniśmy skorzystać z odmładzania frakcyjnego z elementami ablacji smooth, gdyż ten zabieg jest mniej inwazyjny niż metoda Twinlight i może zostać porównany do mikrodermabrazji, ale przynosi lepsze niż ona efekty. Dynamis SP mieści w sobie zatem możliwość przeprowadzenia czterech zabiegów, które pomagają w walce z procesami starzenia i powinny być indywidualnie dobierane pod kątem naszych problemów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*