Korektor ortopedyczny Hallu Pro – opinie, gdzie kupić?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Korektor ortopedyczny Hallu Pro - opinie, gdzie kupić?

Hallu Pro to niezawodny sposob na pozbycie się halluksów. Halluks jest to choroba zwyrodnieniowa, która polega na zniekształceniu stopy. Pierwszym objawem występowania tego schorzenia jest ból, którego nie można lekceważyć. W tej sytuacji najlepiej należy bardzo bacznie przyjrzeć się swoim stopom. Bardzo ważne jest umiejscowienie bólu oraz czy już wcześniej występował tego typu ból. Należy zwrócić również uwagę na zaczerwienienia, obrzęki oraz deformacje.

Objawy, które mogą świadczyć, iż powstają halluksy:

• Ciągłe zgięcie drugiego lub trzeciego palca stopy.

• Częste, powtarzające się odciski na palach.

• Ból, zwłaszcza koniuszków palca.

• Obrzęki.

• Tak zwana metatarsalgia, czyli pojawiający się ból po stronie podeszwowej stopy. Najczęstsza lokalizacja bólu, tuż za palcami. Towarzyszą temu pojawiające się bardzo bolesne modzele, czyi odciski.

W jaki sposób powstaje Halluks?

Mechanizm powstawania halluksów jest procesem bardzo złożonym. Jest to schorzenie, które dotyka najczęściej osoby w średnim wieku. Jeśli chodzi o patogenezę, to związana jest ona z zachwianiem równowagi zarówno mięśniowej, jak i więzadłowej pomiędzy zginaczami a prostownikami stopy. Równowaga ta jest bardzo czuła na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego poprzez ciągłe przeciążenia siła powstrzymująca pojawienie się deformacji jest coraz słabsza i w związku z tym koślawe ustawienie palucha zwiększa się. Jeżeli ten stan będzie trwał długotrwale, dochodzi do zmian mechanicznych całego ustawienia stopy, a co za tym idzie, dochodzi do ciągłych dolegliwości bólowych.

Jakie są przyczyny powstawania halluksów?

Bardzo dużą rolę w powstawaniu palucha koślawego odgrywa tutaj genetyka. Niestety możemy odziedziczyć od potomków nieprawidłowy kształt powierzchni stawowych, większą wiotkość tkanki łącznej, czy tzw. stopę grecką (palec 2 dłuższy od palucha). Te czynniki genetyczne bardzo sprzyjają powstawaniu halluksów. Jednak poza czynnikami genetycznymi, na które nie mamy wpływu, występują jeszcze czynniki zewnętrzne, czyli styl życia. Do tego typu czynników należą:

• Noszenie obuwia na wysokim obcasie.

• Noszenie obuwia za ciasnego, ze zwężanym czubkiem.

• Zbyt duży ciężar ciała.

• Długotrwałe spędzanie czasu w pozycji stojącej.

Co mówią sondaże na temat Halluksów?

Z badań wynika, iż najczęściej występującą deformacją przodostopia stopy są halluksy.  Z ogólnych badań wynika, iż u 23% populacji w wieku pomiędzy 18 a 65 rokiem życia występuje paluch koślawy. Natomiast w wieku powyżej 65 roku życia szacuje się 35% populacji, gdyż ciężko jest wyznaczyć granicę pomiędzy jeszcze normalnym a patologicznym ustawieniem palucha.  Według badań wynika, iż jest to schorzenie osób wieku średniego. Jednak nie oznacza to, iż problem nie dotyka osób młodych. Często mówi się, że problem dotyczy jedynie kobiet. Zgadza się, iż jest to przypadłość kobieca, gdyż to właśnie płeć piękna jest bardziej podatna na deformację, oraz kobiety noszą buty na wysokim obcasie. Jednak nie świadczy to wcale o tym, iż mężczyzn ta przypadłość nie dotyczy. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a coraz więcej mężczyzn boryka się z problemem halluksów. Najczęściej przyczyną schorzenia u mężczyzn są urazy, które powstają w wyniku uprawiania sportu. Bardzo często niewielkie obrażenia sprzed wielu lat, dają skutki później w postaci właśnie halluksów.

W jaki sposób można zażegnać dyskomfort i ból!

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z halluksami typu: kremy, maści, czy inne tego rodzaju specyfiki. Jednak te wszystkie produkty mają za zadanie radzić sobie ze skutkiem, jakim są otarcia skóry, zaczerwienienia, odciski. Jednak, w jaki sposób poradzić sobie z przyczyną problemu? Nad tym problemem pracowało wielu naukowców, dlatego opracowali wiele różnych separatorów. Stworzono nawet ranking, gdzie na pierwszym miejscu znalazł się produkt o nazwie Hallu Pro.

Co to jest Hallu Pro?

Jest to produkt jedyny w swoim rodzaju, a producent tworząc go, zwrócił uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Hallu Pro jest bardzo wygodny w użytkowaniu, gdyż został stworzony z silikonu, który jest bardzo elastyczny i miły dla skóry. Materiał, z którego powstał Hallu Pro, jest w 100% naturalny, dzięki czemu stopa się nie poci.  Ponadto separator idealnie przylega do stopy, wpasowując się w nią, tworząc jedną całość. Separator Hallu Pro nie przeszkadza w wykonywaniu czynności dnia codziennego.

W jaki sposób działa Hallu Pro?

• Zmniejsza obciążenie zdeformowanego stawu, dzięki czemu redukuje ból już od pierwszych godzin stosowania.

• Zatrzymuje proces dalszej deformacji palucha.

• Likwiduje dyskomfort podczas chodzenia.

• Izoluje bolące miejsce.

• Zapobiega powstawaniu dalszych stanów zapalnych.

Jak obchodzić się z Hallu Pro?

Separator Hallu Pro należy nałożyć na paluch, w taki sposób, aby klin został umiejscowiony między paluchem a drugim palcem. Strona wypukła separatora powinna być na zewnątrz. Separator Hallu Pro należy myć pod bieżącą letnią wodą, jedynie z dodatkiem niewielkiej ilości mydła. Następnie należy dokładnie wysuszyć i posypać talkiem. Jedno opakowanie zawiera dwie sztuki, czyli na prawą i lewą nogę.

Zalety stosowania separatora Hallu Pro

1. Redukcja deformacji stopy.

2. Zmniejszenie bólu.

3. Korekcja pracy palców, dzięki czemu chodzenie jest łatwiejsze.

4. Rozmiar jest uniwersalny, gdyż Hallu Pro dopasowuje się anatomicznie.

5. Nie powoduje uczuleń, gdyż jest stworzony z materiału hipoalergicznego.

6. Działa szybko, jest stabilny i bardzo wygodny w użytkowaniu.

7. Bezpieczny – materiał, z którego został stworzony poprawia mikrokrążenie, redukuje otarcia i stany zapalne.

Opinie na temat produktu Hallu Pro

Katarzyna, 56 lat

Mój problem z halluksami rozpoczął się w momencie zmiany mojej pracy. Wcześniej miałam pracę siedzącą, jednak musiałam zmienić ją i aktualnie mam pracę stojącą. Dla moich nóg była to zbyt duża zmiana i obciążenie. Na początku myślałam, że to kwestia czasu i przyzwyczajenia, ale po kilku miesiącach ból, zamiast maleć, narastał jeszcze bardziej. Zaczęłam mieć problemy z chodzeniem. Wtedy znajoma poleciła mi produkt Hallu Pro. Nie zastanawiając się zbyt długo, kupiłam ten separator. Stosowałam według instrukcji i po zaledwie dniu stosowania, ból moich nóg zmalał. Ten produkt spełnił wszystkie moje oczekiwania, dlatego mogę go w 100% polecić! Aktualnie nie muszę już stosować Hallu Pro, ale zawsze mam go przy sobie, w torebce, na wypadek, gdyby pojawił się ból.

Krystian, 33 lata

Słyszałem o halluksach, ale nigdy nie myślałem, że to schorzenie może spotkać mnie. Zawsze kojarzyłem sobie halluksy z butami na obcasie, czyli domena kobiet. Dlatego, kiedy zaczęły boleć mnie stopy, szukałem przyczyny i nie mogłem znaleźć. Jestem sportowcem, bardzo lubię biegać, więc był to dla mnie bardzo ciężki czas, kiedy musiałem przerwać treningi. Doszło do sytuacji, kiedy nawet w nocy podczas odpoczynku bolały mnie stopy. Wtedy żona wpadła na to, że mogą to być halluksy. Zacząłem pogłębiać wiedze na ten temat i okazało się, że u sportowców, po niedoleczonym urazie również występuje prawdopodobieństwo powstania halluksów. Znalazłem Hallu Pro, niesamowity produkt, który pomógł mi wrócić do sportu. Stosując Hallu Pro, ból ustąpił, a ja mogę normalnie funkcjonować. Halluks Pro to super produkt. Polecam!

W jaki sposób mogę kupić Hallu Pro?

Separator Hallu Pro można zamówić na stronie internetowej producenta. Wystarczy złożyć zamówienie, poprzez wypełnienie ankiety, a Hallu Pro zostanie wysłany do domu. Tylko za pomocą strony producenta uzyskasz oryginalny produkt, który posiada Gwarancję zwrotu pieniędzy. Polega to na tym, że jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić w ciągu 90 dni. Ponadto producent może dać rabat. Aktualnie klienci otrzymują rabat 50%! Zamiast 224 zł zapłacisz tylko 97 zł.

Nie czekaj! Możesz funkcjonować bez bólu! Stosując Hallu Pro, możesz zapomnieć, o dyskomforcie, spowodowanym przez zwyrodnienie palucha.

Jeżeli zastanawiasz się, czy Hallu Pro jest dla Ciebie, odpowiedz sobie na pytania:

1. Czy masz płaskostopie?

2. Czy nosisz ciasne obuwie?

3. Czy ktoś w rodzinie miał halluksy?

4. Czy ból stóp utrudnia Ci funkcjonowanie w ciągu dnia?

5. Czy czujesz ból stóp również w spoczynku?

Jeżeli na któreś z pytań odpowiadasz twierdząco, to oznacza, iż separator Hallu Pro jest produktem stworzonym specjalnie dla Ciebie. Hallu Pro może być stosowany również, jako profilaktyka.

mainarticle2 Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

Piękne i zdrowe stopy

2018/04/15

Pamiętajmy, szczególnie latem, że pedicure to nie tylko zadbane paznokcie ale też  piękne stopy.  Aby mieć idealnie wykonany pedicure należy zadbać również o pięty. Popękana skóra pięt może zrujnować ogólny wygląd, szczególnie gdy nosimy letnie sandałki. Latem, problem pękających pięt pojawia się częściej ponieważ nasze stopy przez większość czasu są narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak nadmorski piasek, wiatr czy nagrzane od słońca chodniki, od których dzielą nas tylko cienkie zelówki letnich sandałów. Nagły deszcz, który moczy gołe stopy też im nie służy. W rezultacie nasze pięty są porowate i popękane.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tym problemem. Skuteczne w walce z pękającymi piętami okazują się produkty dostępne w naszej kuchni. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów na gładkie stopy.

Produkty których potrzebujesz:

 • Świeże listki mięty lub napar z kory sosny
 • Olejek lawendowy lub cedrowy
 • Oliwa z oliwek i masło kakaowe
 • Sok z cytryny, soda oczyszczona i brązowy cukier

Pierwszym krokiem do gładkiej skóry pięt jest kąpiel w ciepłym naparze z kory sosny. Mając problem z potliwością stóp, korę sosny zastąp naparem z mięty. Po 15 minutach osusz dobrze skórę i natrzyj stopy papką z sody oczyszczonej i cytryny. Soda oczyszczona ma właściwości antybakteryjnie. Dodatkowo doskonale wybiela skórę.

Jeżeli na piętach pojawił się zrogowaciały naskórek, sięgnij po pumeks. W drogerii znajdziesz specjalny antybakteryjny pumeks. Podczas ścierania zrogowaciałego naskórka, pumeks delikatnie się kruszy, dzięki czemu martwa skóra nie gromadzi się w jego porach i można z niego korzystać znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnego produktu.  Po wykonaniu masażu i zlikwidowaniu martwego naskórka zastosuj maseczkę z oliwy z oliwek i masła kakaowego. Maseczkę nałóż na całe stopy a następnie załóż bawełniane skarpetki. Poczekaj aż maseczka w pełni się wchłonie.

Na koniec rozetrzyj w dłoniach kilka kropel olejku cedrowego lub lawendowego i wmasuj go w stopy. By zapewnić sobie świeżość przez cały dzień, wmasuj olejek pomiędzy palce stóp.

 Zadbane paznokcie

Piękne, zadbane paznokcie to niezbędny element wizerunku zewnętrznego każdej współczesnej kobiety. Modne paznokcie to przede wszystkim paznokcie zdrowe, dlatego niezbędna jest regularna pielęgnacja paznokci oraz profesjonalny manicure. Ogromne znaczenie ma również sposób odżywiania się – wszelkie niedobory witaminowe w diecie momentalnie odbijają się na kondycji naszych paznokci. Jeśli więc narzekasz na ich stan, koniecznie zwróć uwagę na swoją dietę!

Co zrobić jeśli paznokcie są słabe, łamliwe i w żaden sposób nie udaje się ich zapuścić do pożądanej długości? Idealnym wyjściem w przypadku paznokci zniszczonych są paznokcie sztuczne. Dzięki nim możemy cieszyć się pięknym, modnym wyglądem dłoni. Można wybierać spośród kilku metod przedłużania paznokci, np. przedłużanie paznokci żelem, przedłużanie paznokci akrylem, Fiberglass. Każda z tych metod posiada zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Jedynym wyjściem jest przetestowanie każdej z nich i wybór idealnej metody dla siebie.

Tipsy to także idealny wybór dla Panny Młodej – dzięki nim każda kobieta prezentuje się wyjątkowo pięknie. Paznokcie ślubne powinny być eleganckie i estetycznie wykonane, niewskazane są wszelkie krzykliwe zdobienia, odciągające uwagę od osoby Panny Młodej. Kolor paznokci powinien idealnie harmonizować z suknią ślubną i ogólnym wizerunkiem przyszłej mężatki.

Każdy manicure zyska na efektownym zdobieniu za pomocą rozmaitych ozdób – cyrkonie, brokat, kwiaty itd. – wybór jest ogromny. Należy pamiętać, że tylko profesjonalne zdobienie paznokci przyniesie oczekiwane efekty.

Latem nie należy zapominać o regularnej pielęgnacji stóp. Wskazany jest fachowo przeprowadzony pedicure – kosmetyczka idealnie wygładzi skórę stóp i nada paznokciom piękny kształt. Pomoże również w przypadku wszelkich defektów stóp i paznokci, np. wrastający paznokieć, odciski, modzele, grzybica stóp. Pedicure powinien być przeprowadzany co najmniej raz w miesiącu.

Nasze paznokcie, by były piękne i zdrowe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a przede wszystkiem zdrowej, zróżnicowanej diety.

Dieta na piękne paznokcie powinna być bogata w witaminy i sole mineralne. Należy jeść dużo owoców i warzyw gotowanych na parze, a także mnóstwo potraw zawierających witaminy z grupy B (np. płatki owsiane, produkty zbożowe). Wszelkie niedobory dietetyczne odzwierciedlają się na naszych paznokciach. Dlatego, jeśli masz łamliwe, słabe paznokcie, koniecznie zweryfikuj swój sposób odżywiania się!

Paznokcie zniszczone, łamliwe i rozdwajające się potrzebują również pielęgnacji od zewnątrz. Intensywne odżywianie paznokci jest konieczne, gdy potrzebujemy czegoś ekstra np. paznokcie do ślubu. Produkty najlepsze w pielęgnacji paznokci:

 • odżywka z keratyną wspaniale regeneruje i odbudowuje zniszczoną płytkę paznokciową. Należy ją stosować regularnie co najmniej przez 3 tygodnie.
 • odżywka z jedwabiem uelastycznia płytkę paznokcia, likwiduje nieestetyczne bruzdy
 • odżywka z witaminą F pobudza wzrost płytki paznokciowej, wzmacnia jej kondycję
 • odżywka z wapniem i witaminą E likwiduje przebarwienia płytki paznokciowej
 • lakier utwardzający konieczny w przypadku paznokci ultracienkich, łamliwych i słabych.

Perfekcyjny manicure powinien być wykonywany raz w tygodniu. Nie należy stosować metalowych cążek, metalowych pilników do paznokci oraz zmywaczy do lakierów na bazie acetonu. Najlepsze pilniki do paznokci to pilniki piaskowe, szafirowe, mineralne. Do odpychania skórek stosuj wyłącznie delikatne patyczki, np. z drzewa różanego lub plastikowe, wielokrotnego użytku (ale wtedy nikomu ich nie pożyczaj!).

Manicure japoński sposób na zdrowe paznokcie

Japoński manicure to jeden z najlepszych zabiegów wzmacniających kruche paznokcie. Idealnie sprawdza się również przy kłopotach z łamliwością paznokci i ich rozdwajaniem. Zabieg ten przywędrował do świata zachodniego z Japonii, gdzie jego zalety znane są już od 400 lat.  Manicure japoński nadaje paznokciom piękny, naturalnie wyglądający połysk oraz dogłębnie odżywia płytkę paznokcia. Dziś dzięki japońskiej firmie P.Shine tego typu zabieg możemy wykonać w domu, kupując profesjonalny zestaw w perfumerii lub skorzystać z usług profesjonalnej manicurzystki.

Japoński manicure polega na energicznym wcieraniu specjalnej pasty bogatej w minerały i witaminy. Pastę wcieramy bezpośrednio w płytkę paznokciową po czym wypastowane paznokcie pokrywamy warstwą pudru. W skład pasty wchodzą między innymi: witaminy A+ E, pyłek pszczeli, krzemionka pochodząca z morza japońskiego oraz keratyna. W efekcie uzyskujemy zdrowe, połyskliwe i odżywione paznokcie. Dla ciekawych tego, jak wygląda zrobienie tego zabiegu, poniżej znajdują się wytyczne, jak krok po kroku zrobić manicure japoński:

 1. Za pomocą dwustronnego pilniczka, matujemy i skracamy paznokcie, nadając im pożądany kształt
 2. Specjalną szpatułką odpychamy skórki, tak, by wcierana pasta bez problemu dotarła do macierzy paznokcia
 3. Gotową pastę P.Shine wcieramy energicznymi ruchami w płytkę paznokcia. Wykorzystujemy do tego specjalną, zieloną polerkę wykonaną z prawdziwej skóry.
 4. Po zastosowaniu pasty, sięgamy po puder i polerkę w kolorze różowych. Energicznymi ruchami nakładamy puder na każdą płytkę paznokciową. Puder ma tutaj zadanie ochronne, zabezpiecza pastę i pozwala jej wniknąć w głąb paznokcia.

Manicure Japoński działa cuda, jeśli powtarzamy zabieg regularnie, co trzy tygodnie. Paznokcie stają się mocne, grubsze i mniej podatne na uszkodzenia.

Grzybica stóp – jak unikać zakażenia?

Grzybica stóp może nas dopaść w każdym miejscu i o każdej porze roku. Warto, więc pamiętać o tym, że nawet zimą, gdy nasze stopy chowają się pod grubymi skarpetami, należy zachować podstawowe zasady pielęgnacji. Oto skuteczne metody zapobiegania zakażeniu grzybicą stóp.

Przebywając w domu, staraj się jak najwięcej chodzić boso. Stopy powinny oddychać, dlatego chowanie ich w kapciach, (co gorsza ze sztucznego tworzywa) nie jest dla nich korzystne. Grzybica uwielbia mokre środowisko, dlatego, jeżeli masz skłonności do zakażeń – koniecznie wietrz stopy.

Wilgotne, ciepłe i ciemne środowisko to raj dla grzybów, którym nic więcej nie potrzeba do szczęścia. Jeżeli posiadasz obuwie, w których Twoja stopa zawsze się poci, lepiej zrezygnuj z noszenia go. Pamiętaj również, że czystość jest kluczem do zdrowia, dlatego od czasu do czasu przetrzyj swoje buty od środka środkiem dezynfekującym.

Unikaj zbyt ciasnych skarpetek. Wybieraj te, wykonane z 100% bawełny zamiast nylonu czy innych tkanin syntetycznych.

Zachowaj szczególną ostrożność wszędzie tam, gdzie stawiasz bosą stopę. Nie tylko na basenie czy w szatni klubu fitness. Przymierzalnie, w których przeważnie stąpasz bosą nogą po wykładzinie to istne siedlisko grzybów. Przymierzając buty, nigdy nie wkładaj bosych stóp do obuwia – nigdy nie wiadomo, jakie stopy były tam przed Twoimi! Stopki, które otrzymasz w sklepie powinny Cię ochronić, pamiętaj jednak, że są jednorazowe. Po przymierzeniu butów, wyrzucić stopkę do kosza zanim bezmyślnie włożysz ją do swojej torebki.

Uwielbiasz robić pedicure? Bądź zdrową egoistką i nie pożyczaj nikomu swoich narzędzi do pielęgnacji paznokci. Dzięki temu, unikniesz naprawdę wielu chorób.

Grzybica będzie atakowała nie tylko skórę stóp. Zakażenie może również dostać się pod paznokcie. Objawy takiego zakażenia to ciemne plamy na płytce paznokcia, łamliwość paznokci oraz dość specyficzny, silny zapach. Podczas codziennej pielęgnacji warto poświęcić swoim stopom nieco uwagi. Zakażenia grzybiczne są łatwe do wykrycia a im wcześniej zareagujesz, tym łatwiej i szybciej pozbędziesz się problemu.

Na rynku istnieje wiele produktów zapobiegających chorobom stóp. Używane profilaktycznie pozwolą zapomnieć o grzybicy.

z11231262QStopy Bardzo wazna a niedoceniana czesc ciala Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

Strong Bones Plus

Strong Bones Plus chelatowany wapń z magnezem i witaminą D3 osteoporoza, skurcze mięśni, bóle nóg i pleców, choroby serca, włosy, paznokcie.

ości to tkanki, które tworzą się już w życiu płodowym, ale rosną i rozwijają się przez całe dzieciństwo. Przez cały czas starają się swój kształt i strukturę dostosować do zmieniających się obciążeń i funkcji organizmu. Czy im się to uda – w większości zależy od nas. Ich ciągła przebudowa polega na usuwaniu starych tkanek i tworzeniu w tym miejscu nowych, przeważnie o nieco innej budowie. U dorosłych fizjologicznej przebudowie w ciągu roku ulega 8 procent szkieletu. Łatwo więc wyliczyć, że każdy fragment naszego kośćca zostaje odnowiony co 12 lat. Krańcową masę kostną uzyskujemy około 30-stego roku życia. I tak jak normalnym jest, że w młodości tworzą się coraz to nowe tkanki kostne, tak z upływem lat proporcje ulegają zmianie i zasadą jest raczej ich utrata zwana resorpcją niż tworzenie. Tak więc u dorosłego człowieka masa kości maleje o 3–5 procent w toku każdych 10 lat. Jest to zatem powszechne, fizjologiczne zjawisko, które dotyczy tak kobiet, jak i mężczyzn.

Tak jak we wszystkich narządach w naszym ciele, tak i w kościach zachodzą nieprawidłowe reakcje, które w końcowym efekcie tworzą różnego rodzaju dolegliwości. W większości z nich nasze kości potrafią sobie poradzić same, gdyż składają się z bardzo aktywnych tkanek, które potrafią się odnawiać i naprawiać powstałe defekty. Niekiedy jednak nasza pomoc dla nich jest bardzo ważna, wręcz niezbędna.

Strong Bones Plus Budowniczy kości

Powszechnie wiadomo, ze nasz organizm potrzebuje wapnia i magnezu, aby budować i zachować prawidłowy stan uzębienia oraz kośćca. Wyniki badań naukowych potwierdzają że wapń szczególnie w połączeniu z witaminą D może chronić przed osteoporozą. Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć z dietą odpowiedniej ilości wapnia, może być wskazane przyjmowanie suplementu z dodatkiem tego makroelementu.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat utrzymania prawidłowej struktury zdrowych kości, udzielone przez specjalistę ortopedii.

Co może wpłynąć na stan naszych kości?

Zwiększone ryzyko osłabienia układu kostnego może wystąpić u osób, palących papierosy, spożywających nadmierne ilości alkoholu, czarnej kawy, jak również napojów zawierających kwas fosforowy np. coca-cola. Niedożywienie, niskobiałkowa dieta oraz siedzący tryb życia rozwieź mogą mieć negatywny wpływ na kondycję naszych kości, co ostatecznie może przyczynić się do powstania osteoporozy choroby uważanej dziś za jedną z najbardziej rozpowszechnionych.

Jakie są objawy osteoporozy?

Osteoporozie nie towarzyszą widocznie, zewnętrzne objawy oraz ból. Jednak złamania kości lub pęknięcia mogą być pierwszym sygnałem ostrzegawczym, by przeprowadzić niezbędne badania diagnostyczne mające na celu rozpoznanie i ewentualne leczenie tej choroby.

W jaki sposób można zapobiegać osteoporozie?

Jak wynika z ostatnich wytycznych dotyczących zapobiegania i leczenia osteoporozy, niezbędne jest przyjmowanie wapnia z dodatkiem witaminy d3. niedobór witaminy D, spotykamy u osób starszych, znacznie pogarsza wchłanianie tego składnika. Wraz z wiekiem produkcja witaminy D w skórze radykalnie spada. Ponadto, istnieje niewiele produktów żywnościowych bogatych w witaminę D.

Osteoporoza jest postrzegana prawie wyłącznie jako choroba kobiet. Czy to prawda?

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni cierpią na osteoporozę, chociaż rzeczywiście są oni na nią mniej podatni. Liczba mężczyzn zapadających na te chorobę jest znacznie mniejsza. Reasumując, na 3 kobiety cierpiące przypada 1 mężczyzna.

Co może Pan polecić, by zapobiec osteoporozie?

Najbardziej skuteczną metodą zapobiegania osteoporozie jest zbilansowana, urozmaicona dieta, bogata w wapń i magnez. Ważny jest także aktywny tryb życia. Niestety zdarzają się takie sytuacje w życiu, w których trudno jest przestrzegać tych wszystkich zaleceń. W takich przypadkach dobrze jest wybrać wysokiej jakości suplement diety. W tym roku CaliVita wprowadzi ulepszoną formułę Strong Bones Plus, wzbogaconą o wspominaną powyżej witaminę D. Strong Bones Plus zawiera wapń, magnez i witaminę d3, dzięki czemu suplement ten spełnia wszelkie ogólne wymogi współczesnej profilaktyki osteoporozy.

W jaki sposób przyjmować Strong Bones Plus?

Strong Bones Plus zawiera 500mg wapnia w 2 tabletkach; zgodnie z tym zalecam profilaktycznie przyjmowanie 4 tabletek dzienne lub wedle zaleceń lekarza prowadzącego. Ponadto sugeruję, by przyjmować ten preparat regularnie. Walka z osteoporozą przypomina leczenie nadciśnienia, tzn. nie można go przerwać, gdyż mogłoby to spowodować ponowny wzrost wartości ciśnienia. To samo dotyczy osteoporozy.

UWAGA!

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie może zastąpić leczenia zalecanego przez lekarza.

mainarticle3 Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

Mocne i zdrowe kości

2018/04/15

Osteoporoza (łac. osteoporosis) – jest to jedna z głównych chorób kości, która charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej. Powoduje to  zwiększoną skłonność  do złamań oraz osłabienie przestrzennej struktury kośćca. Ważne jest uświadomienie sobie, że choroba ta, nie tylko dotyczy kobiet w wieku menopauzalnym mimo iż u nich jest najczęstsza (wg. szacunków WHO jest to 30% kobiet po menopauzie), ale dotyka  również mężczyzn jak i  ludzi młodych. Wypada jednak wiedzieć, że osteoporoza to nie wyrok skazujący-można, a nawet należy ją leczyć, natomiast od młodości można jej zapobiegać.

Wcześniejszym nie tak bardzo zaawansowanym stanem zmniejszonej, lecz nie osiągającej jeszcze rangi zdegenerowania masy kości jest osteopenia. Jest to fizjologiczny stan utraty gęstości kości u każdego człowieka, który nieleczony prowadzi do osteoporozy. Przeważającym problemem w przypadku niedojrzałych kości jest niewłaściwe i nieprzemyślane odżywianie. Zaczerpnięty z zachodu “fastfoodowy” tryb odżywiania się (hamburgery, zapiekanki, chipsy, frytki, batony) faszeruje młody organizm węglowodanami i tłuszczem. Nie znajdziemy tu makro- (wapń) i mikroelementów, witamin, czy chociażby wartościowego białka. Warto też zdać sobie sprawę, że produkty takie jak coca-cola czy pepsi oraz sól i konserwanty dodatkowo wypłukują wapń z kości. Można jednak w bardzo prosty sposób zapanować nad osteopenią choćby poprzez odpowiednią dietę, ruch na świeżym powietrzu, gimnastykę, ograniczone korzystanie z kąpieli słonecznych, odrzucenie tego, co dla naszych kości szkodliwe i uzupełnienie niedoboru witamin i minerałów dostępnymi na rynku suplementami.

Czynniki ryzyka

Jednym z ważniejszych czynników chorobotwórczych jest menopauza u kobiet. Zwiększenie ryzyka zachorowania powodowane jest niedoborem takich hormonów jak estradiol i progesteron. W okresie menopauzy kobieta może tracić nawet do 7 proc. masy kostnej rocznie.

Budowa ciała ma również istotny wpływ na rozwój choroby, ponieważ osoby wątłe o drobnych kościach są znacznie bardziej narażone na osteoporozę, niż te o masywnej budowie ciała.

Wiek – im starszy człowiek tym ryzyko wystąpienia choroby jest większe, zaś najbardziej narażoną grupą wiekową bez w względu na płeć są osoby powyżej 65 roku życia.

Płeć – osteoporoza jest znacznie bardziej powszechnym schorzeniem u kobiet, niż u mężczyzn, co ma związek z wcześniejszym występowaniem menopauzy, niż andropauzy u mężczyzn.

Rasa – znacznie częściej chorują osoby białe i żółte, niż przedstawiciele rasy czarnej.

Czynnik ryzyka zachorowania na owe schorzenie możemy także odziedziczyć. Skłonność do zachorowania dziedziczymy po matce, więc jeśli nasza matka lub babcia chorowały na tę chorobę, ryzyko wystąpienia jej u nas jest znacznie większe niż u innych osób.

Inne czynniki to zaburzenia miesiączkowania lub pierwotny albo wtórny jej brak, przedwczesne wygaśnięcie aktywności jajników, szereg czynników związanych z dietą i otoczeniem, do których należą przede wszystkim niedobór wapnia i witaminy D, nadmiar sodu, siedzący tryb życia oraz różnego rodzaju używki.

kosci0 Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

Osteoporoza a dieta

Osteoporoza należy do grupy schorzeń, w których dieta ma olbrzymie znaczenie. Wiedza, że sposób odżywiania się może mieć wpływ na czas ujawnienia się i tempo rozwoju osteoporozy jest naszą potężną bronią. Należy tylko umieć odpowiednio z niej skorzystać. Podczas tworzenia schematu odżywiania, który ma chronić przed osteoporozą, obowiązują ogólne zasady żywienia racjonalnego. Szczególny nacisk kładzie się jednak na spożywanie pokarmów bogatych w wapń i witaminę D (mleko i nabiał), składniki odżywcze i mineralne, natomiast zaleca się ograniczanie tych produktów, które są wręcz szkodliwe dla naszych kości np. napoje gazowane. Wiadomo również, że inne oczekiwania dietetyczne ma wzrastający i szybko zmieniający się organizm dziecka, a inne rozwinięte ciało osoby dorosłej.

Sprzymierzeńcy twoich kości

Mleko i przetwory mleczne

Podstawowym źródłem wapnia jest mleko i jego przetwory. Mleko jest cennym źródłem wapnia nie tylko z powodu jego zawartości, ale też z powodu dobrej biodostępności.

Niedostateczna podaż wapnia uruchamia w organizmie człowieka mechanizmy, które doprowadzają do uwalniania wapnia z kości w celu utrzymania prawidłowego stężenia tego pierwiastka w surowicy krwi.

Jedną z metod zapobiegania osteoporozie jest zatem dostatecznie duże spożycie wapnia przez całe życie.

Spożycie 700-750 ml mleka + 100 g twarogu + 20 g sera podpuszczkowego na dobę pokrywa przeciętne dobowe zapotrzebowanie na wapń. Zaleca się spożywanie niskotłuszczowego mleka i jego przetworów, zamiast produktów beztłuszczowych. Całkowite usunięcie tłuszczu pozbawia produkty mleczne witaminy D, niezbędnej do prawidłowego wchłaniania wapnia.

Wrogowie twoich kości

Zakładając, że z jedzenia nasz organizm przyswaja zaledwie 40 proc. wapnia – pod warunkiem że w organizmie jest dość witaminy D, to aż 60 proc. tegoż wapnia jest wydalane z moczem. To normalny proces, ale możemy korzystnie zmienić te proporcje unikając tych składników, które mogą nam szkodzić:

Tłusty nabiał – wapń będzie wolniej redukowany, jeśli w codziennej diecie zachowamy właściwe proporcje między wapniem a fosforem (1:1). Aby to osiągnąć, unikajmy tłustego nabiału. Wybierajmy ten o zawartości 1,5– 2 proc. tłuszczu. Ale nie sięgajmy też po produkty odtłuszczone, bo nie zawierają witaminy D, która ułatwia wchłanianie wapnia.

Kofeina – przeprowadzone badania naukowe wskazują na zwiększone ryzyko złamań kości u osób wypijających 2 filiżanki kawy bądź 4 szklanki herbaty dziennie. Wykazano, że nadmierne spożycie kofeiny powoduje zmniejszenie masy kostnej, szczególnie u kobiet, u których dzienne spożycie wapnia jest niższe od zalecanego. Fakt ten ma praktyczne znaczenie, gdyż przeciętne spożycie wapnia u kobiet w Polsce odpowiada tylko ok. 40-50% zapotrzebowania, a konsumpcja kawy i herbaty jest wysoka. Jeżeli wypijasz więcej, dla dobra kości wypij też 3 szklanki mleka.

Białko – kościom szkodzi jego nadmiar, ponieważ przyśpiesza wytwarzanie i wydalanie moczu, a wraz z nim tracimy duże ilości wapnia. Jednak nie przesadzajmy – bogate w białko mięso, drób, ryby, groch czy fasola dostarczają też wielu innych składników odżywczych. Dla zdrowia kości wystarczą dziennie 2–3 porcje białka (kawałek ryby, kanapka z wędliną). Nie rezygnujmy z nabiału, mimo że też zawiera białko.

Alkohol – W przewlekłym alkoholizmie zwykle występuje niski poziom wapnia w surowicy. Jest to zjawisko wtórne do niedożywienia, oraz uszkodzenia wątroby i trzustki. Prawdopodobnie alkohol bezpośrednio oddziałuje na komórki budujące kość (osteoblasty) i hamuje ich funkcję, upośledza też przemianę witaminy D, co prowadzi do zmniejszenia wchłaniania wapnia z jelit oraz do nadmiernego wydalania go z moczem. Alkohol źle wpływa również na komórki tworzące kości.

Palenie tytoniu – w wielu badaniach epidemiologicznych stwierdzono, że palenie tytoniu stanowi czynnik ryzyka osteoporozy. Zanotowano wyraźny związek pomiędzy paleniem tytoniu a częstością złamań kręgów, kości przedramienia i biodra. Dokładny mechanizm tej zależności nie jest poznany. Przypuszcza się, że palenie może bezpośrednio hamować czynność komórek kościotwórczych. Kadm zawarty w dymie tytoniowym (narażenie palacza na ten składnik jest trzy razy wyższe niż niepalącego) upośledza gospodarkę wapniową. U kobiet największe znaczenie przypisuje się wpływowi palenia tytoniu na metabolizm estrogenów, co redukuje możliwość ich ochronnego oddziaływania na tkankę kostną.

Zupy w proszku oraz napoje typu cola – zawierają znaczne ilości fosforanów, których nadmiar może powodować ujemne skutki zdrowotne. Potwierdziły to badania wskazujące na niekorzystny wpływ spożywania nadmiernej ilości fosforanów na stężenia i metabolizm witaminy D regulatora gospodarki wapniowej. Nadmierne spożycie produktów bogatych w fosforany wyzwala w organizmie zmiany hormonalne prowadzące do aktywacji procesów niszczenia kości (kościogubnych). Może powodować to w konsekwencji zmniejszenie masy kostnej.

W przypadku osteoporozy kluczową sprawą okazują się działania profilaktyczne, które należy rozważyć szczególnie u osób po 60-tym roku życia, u tych, którzy mają jeden lub więcej czynników ryzyka, cierpią na choroby układu krążenia lub narządu ruchu bądź w wywiadzie rodzinnym mają choroby zaburzające gospodarkę wapniowo-fosforanową itp.

Istnieje wiele środków, których ograniczenie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. Do najbardziej istotnych należą:

dostarczanie należytej ilości wapnia – należy dostarczać codzienną, odpowiednią dawkę wapnia w postaci naturalnej lub jako preparaty. Dzienne zapotrzebowanie na wapń w okresie menopauzy i u osób starszych wynosi około 1500mg. Jeśli nasza dieta nie dostarcza nam odpowiedniej ilości tego składnika, należy posiłkować się dodatkowo odpowiednimi preparatami.

używki – szczególnie istotne jest zaprzestanie palenia tytoniu i ograniczenie spożycia alkoholu,

eliminowanie upadków – jest to kolejny istotny element jednak znacznie trudniejszy do zrealizowania. Wiąże się on z warunkami technicznymi otoczenia oraz co równie istotne leczeniem zaburzeń krążenia i równowagi.

aktywność fizyczna – zwiększenie naszej aktywności poprzez wykonywanie ćwiczeń fizycznych lub nawet codzienny zwykły spacer mogą znacznie obniżyć ryzyko wystąpienia choroby. Wskazane są także ćwiczenia specjalistyczne wykonywane przez 20 minut dziennie, jazda na rowerze lub pływanie.

Uwalnianie od zrostów i blizn z poprzednich kontuzji

Masaż Głęboki skupia się na głębszych warstwach tkanki powięziowej i mięśniowej – czyli na tkance łącznej. Jednym z celów w Masażu Głębokim jest uwolnienie swobodnego ślizgu przedziałów mięśniowych, uwolnienie ich ze zrostów i sklejeń, które się pojawiają w odpowiedzi na stany zapalne tkanki łącznej. Masaż Głęboki ma możliwość trwałego usunięcia blizn wewnątrztkankowych z poprzednich urazów.

Przywrócenie przepływu płynów w ciele

Powszechnym problemem wpływu stresu na mięśnie jest zablokowanie odżywiania, nawadniania, dostarczania tlenu tkance mięśniowej jak i upośledzenia jego energetyki. Taki stan przyczynia się do powstania stanu zapalnego tkanki łącznej i gromadzeniu toksyn. Stan zapalny i toksyny wzmagają ból i stres. Masaż Głęboki ma możliwość rozwiązania tego problemu i samo napędzającej się pętli bólu i stresu. Gdy toksyny zostaną uwolnione, krew jak i tlen, w końcu mogą swobodnie przepływać przez ciało.

Pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu przed zabiegiem i zwróć szczególną uwagę na okres po zabiegu, aby również nawodnić swoje ciało.

Dobrym sposobem regeneracji po zabiegu jest branie gorącej kąpieli w wannie z solą gorzką (siarczan magnezu). Jest to wskazane ze względu na zdolność soli do wyciągania pozostałych toksyn z ciała po zabiegu.

Po każdym z zabiegów Masażu Głębokiego zaleca się „bierny” odpoczynek, nawet jeżeli nie pojawiła się żadna reakcja pozabiegowa. Lepiej zrobić 1-2 dniową przerwę przed jakąkolwiek aktywnością ruchową.

Niektórzy sądzą, że wystarczy parę sesji by na nowo poczuć się w swoim ciele. Niestety tak nie jest. Dobrą informacją jest to, że to świetny początek aby zacząć zwracać uwagę na swoje ciało i jego potrzeby.

W kolejnych etapach możesz zwrócić uwagę na:

 • Równowagę kwasowo-zasadową organizmu.
 • Wpływ żywności żywej i surowej na zdrowie.
 • Nawodnienie i natlenienie swojego ciała.
 • Regularną aktywność ruchowa w ciągu tygodniu.
 • Redukowanie przewlekłego bólu

Uniwersytet Maryland Medical Center informuje, iż Masaż Głęboki jest bardziej efektywny i przystępny w uwalnianiu od przewlekłego bólu niż konwencjonalne środki medyczne. Z powodu poprawy przepływu płynów w ciele pomaga zredukować stan zapalny, który jest przyczyną bólu. Przełamuje błędne koło reagowania napięciem na ból, które powoduje jeszcze silniejszy stan zapalny i ponowne zaciskanie pętli objawiającej się kolejnym odczuciem bólu.

Poprawa ciśnienia tętniczego krwi

Masaż głęboki pomaga usunąć stres i napięcie, które ma dużą rolę w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Pacjenci, którzy odbyli zabiegi Masażu Głębokiego zauważyli, że ich ciśnienie skurczowe spadło średnio o 10.4 mm Hg, a rozkurczowe o 5.3 mm Hg – według badań opublikowanych przez Uniwersytet Maryland Medical Center. Masaż Głęboki pomaga również zwiększyć wydzielanie serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za odczucia szczęścia i dobrego samopoczucia.

Uwalnianie tkanki ze zrostów – po operacjach

Masaż Głęboki ma możliwość usunięcia bądź wyłączenia aktywnych blizn czy tkanki bliznowatej po przebytych operacjach. Pomaga otworzyć układ limfatyczny w rejonie blizny i uelastycznia samą bliznę i powięz nad i dookoła blizny. Prawidłowo zagojona blizna jest całkowicie bezbolesna, pozwala się przesuwać we wszystkie strony nie wywołując żadnych reakcji. Jest lekko popielata. Jeżeli jest inaczej oznacza to, że blizna jest aktywna i wymaga szczegółowego opracowania. Pozostawienie aktywnej blizny może się wiązać z bardzo wieloma ograniczeniami i przewlekłymi bólami, często w rejonach oddalonych.

Rehabilitacja po przebytych urazach I kontuzjach

Masaż Głęboki jest równie efektywny w leczeniu stanów po przebytych operacjach jak i wszelkiej maści kontuzjach sportowych, które uniemożliwiają dalsze treningi i postęp.

 • Kontuzje sportowe i urazy
 • Ograniczenia ruchomości.
 • Pozostałości po urazach (np. uraz biczowy - whiplash, upadek, kontuzja).
 • Nawracających, bolesnych urazach.
 • Stany po skręceniach, zwichnięciach stawów.
 • Naderwania i naciągnięcia więzadeł, mięśni.
 • Przykurcze stawów po złamaniach, gipsie.
 • Zespoły bólowe
 • W zespole cieśni nadgarstka.
 • W zespole górnego otworu klatki piersiowej (objawy cierpnięcia dłoni).
 • Łokieć golfisty.
 • Łokieć tenisisty.
 • Zespół bolesnego barku, zamrożonego barku.
 • Zespół przedniego przedziału piszczeli.
 • Zespół skrzyżowania górnego (postawa zgarbiona).
 • Zespół skrzyżowania dolnego (postawa lordotyczna).
 • Rwa kulszowa.
 • Koślawość, szpotawość kolan.
 • Płaskostopie.
 • Ostroga piętowa
 • Przewlekły ból mięśniowy
 • Przewlekłe bóle głowy, migreny.
 • Sztywność i ograniczenia w obrębie karku.
 • Bóle przeciążeniowe odcinka lędźwiowego.
 • Bóle promieniujące z okolic miednicy i odcinka lędźwiowego.
 • Pozycyjne skrócenia kończyn dolnych na skutek siedzącego trybu życia.
sidearticle1 Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

sidearticle2 Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

sidearticle3 Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

reklama
logo Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

.wpscraper-hover {outline: 3px dotted #B2E0F0 !important; opacity: .7 !important;filter: alpha(opacity=70) !important; background-color: #B2E0F0 !important;}.wpscraper-hover-parent {background-color:#B2E0F0 !important;} .wpscraper-hover img {opacity: 0.7 !important; filter: alpha(opacity=70 !important);} .wpscraper-selected {outline: 5px solid #19A3D1 !important;background-color: #4DB8DB !important; opacity: .7 !important;filter: alpha(opacity=70) !important;} .wpscraper-selected-parent {background-color: #4DB8DB !important;} .wpscraper-selected img {opacity: 0.7 !important; filter: alpha(opacity=70) !important;}

%name Korektor ortopedyczny Hallu Pro  opinie, gdzie kupić?

HalluPro

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*