Keton Malinowy Nutrition – zaczynamy odchudzanie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Owoce są ważnym czynnikiem warunkującym nam zgrabną sylwetkę. Istotnym jest dlatego, by każdego dnia spożywać co najmniej trzy, bogate w witaminy i mikroelementy owoce ofiarowujące nam zdrowe i długie życie.

Maliny znane są przede wszystkim ze swojego słodkiego smaku oraz bogactwa witaminy B, lecz naukowcy odkryli, że w tych drobnych ziarenkach kryje się coś więcej oprócz urzekającego zapachu. Keton malinowy, bo o nim mowa, to związek z grupy fenoli i z reguły używany jest jako aromat w przemyśle spożywczym bądź perfumeryjnym. W dodatku w naturalnych warunkach występuje on jedynie w malinach.

Keton malinowy produkowany jako suplement odchudzający to przede wszystkim przetworzona, syntetyczna substancja. Jednakże jak zapewniają naukowcy jest on w 100% skuteczny i niczym nie różni się od ketonu pochodzącego z malin. Dodatkowo taka obróbka jest konieczna, gdyż związku znajdującego się w dojrzałych owocach jest zbyt mało, by mógł on jakkolwiek wpłynąć na nasz organizm.

Keton malinowy reguluje poziom adiponektyny (polipeptydowy hormon), który jest wytwarzany i wydzielany przez dojrzałe komórki tłuszczowe.. Gdy mamy zbyt niski poziom adiponektyny, zwiększa się ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II.

Związek ten przyśpiesza metabolizm i przemianę materii, pobudza pracę jelit, co zdecydowanie przyśpiesza efekty odchudzania. Jest świetnym termogenikiem, gdyż podnosi temperaturę ciała, tak samo zresztą jak l-karnityna, kawa itp. Spala tłuszcz poprzez rozgrzanie ciała od wewnątrz. Następuje wyrzut norepinefryny, co ogrzewa organizm i wzmacnia lipolizę. Dzięki ketonowi ilość wchłanianych tłuszczy również jest mniejsza. Niestety osoby chorujące na nadciśnienie bądź astmę mogę mieć problemy przy termogenicznych działaniach ketonu malinowego.

 Badania wykazały również, iż związek przyśpiesza utlenianie kwasów tłuszczowych, czyli oksydację. W ten sposób organizm usuwa nawet już wcześniej zgromadzony tłuszcz. Przez to można jeść tłuste potrawy, a nadmiar nie będzie odkładał się w postaci tkanki tłuszczowej, więc pozwoli nam to na utrzymanie stałej i odpowiedniej wagi. Uważam jednak, że mimo wszystko, skoro przechodzimy na dietę, należy pamiętać o diecie i ograniczyć nadmiar Fast foodów, a nie złożyć wszystko na barki suplementu. Wtedy wynik odchudzania z pewnością będzie dużo większy i zaskoczy nas dwukrotnie bardziej.

Dzięki lipolizie, która eliminuje zły cholesterol, zmniejsza się ryzyko zachorowania na miażdżycę. Oprócz wspaniałych rezultatów odchudzających, keton malinowy działa również dobroczynnie i wzmacniająco na układ immunologiczny organizmu. Poprawia się metabolizm, a stan zdrowia ogólnie się poprawia. Dodatkowo przeprowadzono badania, że oprócz przyśpieszenia przemiany materii, która wyraźnie wpływa na spadek kilogramów i usunięcie tłuszczów, keton malinowy „pokazuje” organizmowi jak prawidłowo obchodzić się z gospodarką węglowodanów. Przebadano również stopnień bezpieczeństwa substancji oraz możliwe działania niepożądane. Jak się okazała, póki co, nie wykazuje się ona żadnymi problemami i może być stosowana bez przeciwwskazań. Póki wyniki badań pod kątem właściwości odchudzających ketonu malinowego są bardzo obiecujące.

Piśmiennictwo:

  1. http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3356025,keton-malinowy-cena-wlasciwosci-opinie-recenzje-gdzie-kupic,id,t.html
  2. http://www.pkik24.pl/warto-wiedziec/odchudzajacy-keton-malinowy-hit-czy-kit
  3. http://zdrowie.kikik.co/odchudzanie/raspberry-ketones-max/keton-malinowy-dawkowanie-do-odchudzania/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*