Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiosna i lato zachęcają do sięgania po żywe kolory. Bardzo chętnie wykorzystujemy je w kosmetykach a tegoroczne trendy oferują nam często takie barwy jak: cukierkowe róże, turkusy, pomarańcze, fiolety. Warto dlatego wyposażyć się w takie kolory lakierów do paznokci i stosować je możliwie często.

Każda z nas lubi, kiedy manicure utrzymuje się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Wiadomo jednak, że lakier pod wpływem kontaktu z wodą, czego uniknąć w okresie wakacji byśmy nie chciały oraz innych czynników, wykazuje tendencję do odpryskania, ścierania czy pękania. Co zatem zrobić, aby przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Manicure i pedicure wykonać możemy samodzielnie, w zaciszu domowym, lub skorzystać z usług salonu kosmetycznego. Bez względu na miejsce wykonania zabiegu, konieczne jest dokładne przygotowanie zarówno dłoni, jak i stóp do pomalowania.
W tym celu należy usunąć skórki, wykonać peeling, następnie nadać płytce odpowiedni kształt sięgając po pilnik do paznokci. Jeśli płytka jest nierówna można ją spolerować, przy czym czynności tej nie należy wykonywać zbyt często, zwłaszcza jeśli paznokcie są słabe i często pękają. Dzięki temu zabiegowi z powierzchni paznokci usunięty zostanie również tłuszcz, który utrudnia przyczepność lakieru.

Jeśli manicure lub pedicure wykonujemy w salonie kosmetycznym, zwrócić powinnyśmy uwagę na świeżość lakieru. Niestety, w niektórych miejscach dość powszechnym zjawiskiem jest dolewanie do starych buteleczek rozcieńczalników, dzięki którym emalie nie są gęste. Zabieg taki skraca żywotność wykonanego malowania, co przekłada się na szybkie pekanie, odpryskanie czy ścieranie lakieru. Jeśli zatem buteleczka jest podejrzana, poprośmy o wykonanie malowania z wykorzystaniem nowej buteleczki.
Jeśli paznokcie malujemy w domu, dbajmy o szczelne zamykanie buteleczki z emalią po każdym pomalowaniu, przetrzymując ją w chłodnym i zacienionym miejscu.
Nie zapominajmy także o tym, by pomalowanie zakończyć nałożeniem warstwy utwardzacza.

W przedłużeniu żywotności lakieru na paznokciach pomocny jest olejek do skórek. Kosmetyk ten pomaga nie tylko zachować nam skórki w ładnej kondycji, nawilżając je i dostarczając cennych witamin, ale również, przez aplikację na płytkę, pozwala na dłużej cieszyć się wykonanym manikiurem lub pedicurem.

Pomalowane płytka paznokci schnie nawet 12 godzin, dlatego w tym czasie nie należy korzystać z sauny czy gorących kąpieli. Myjąc ręce w ciepłej wodzie, czynność tę warto zakończyć 10 sekundowym strumieniem zimnej wody, dzięki czemu płytka zostanie utwardzona.

Po pomalowaniu paznokci o dłonie należy troskliwie dbać. Poza oliwką do skórek, unikaniem w pierwszych 12 godzinach zbyt ciepłej temperatury, pamiętać powinnyśmy również o tym, by odnawiać wierzchnią warstwę lakieru.
Zabieg ten zaleca się wykonać po 48 godzinach od pomalowania. Zabezpieczyć należy również lakierem free edge, czyli tę część paznokcia, którą się obcina czy piłuje. W ten sposób długość manicuru zostanie wydłużona o kilka dni.

Dłonie wymagają stosowania kremów, dzięki którym są miękkie, nawilżone, delikatne. Pomalowanym paznokciom zaszkodzić mogą jednak niektóre składniki tego typu kosmetyków, zwłaszcza substancje zapachowe zwiększające ryzyko popękań lakieru. Kobiety malujące paznokcie powinny wybierać nieperfumowane kremy do rąk.

Pomalowane paznokcie nie lubią też kontaktu z wodą oraz detergentami, dlatego na czas domowych porządków, mycia podłóg czy zmywania naczyń, zaleca się zakładanie gumowych rękawiczek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*