Hallu Pro – cena, opinie, gdzie kupić?

hallupro
hallupro
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Hallu Pro - cena, opinie, gdzie kupić?

Original HalluPro to prosty i bezpieczny sposób, na pozbycie się bólu stopy. Stopa najczęściej jest bardzo mało doceniana, w przeciwieństwie do ręki. Jednak w momencie, kiedy zaczyna niedomagać, uzmysławiamy sobie, że jest bardzo ważnym narządem. Stopa spełnia bardzo ważną funkcję, jaką jest dźwiganie ciała i dzięki niej człowiek może przemieszczać się z miejsca na miejsce. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o stopy i nie dopuszczać do schorzeń takich jak paluch koślawy, inaczej nazywany halluksem.

Co to jest Haluks?

Jest to schorzenie, które polega, na tym, iż zmienia się ustawienie palucha. Następuje jego odchylenie od osi długiej w kierunku palca drugiego. Z początku deformacja jest praktycznie niewidoczna i nie wywołuje bólu. Jednak z czasem tworzy się stan zapalny, występuje zaczerwienienie, następnie pieczenie i ból. Wraz z powstawaniem haluksów, tworzą się również inne deformacje stopy typu: rozszerzenie się całego przodostopia, deformacje pozostałych palców oraz bardzo nieestetyczny wygląd stopy. Haluksów należy się pozbyć, gdyż w znacznym stopniu mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Największy problem to utrudnianie w poruszaniu się oraz trudność włożenia własnego obuwia.

Jakie są przyczyny powstawania haluksów?

Paluch koślawy należy do schorzenia, którego przyczyna tkwi najczęściej w nieodpowiednim traktowaniu stopy. Noszenie obuwia na wysokim obcasie powoduje zaburzenie środka ciężkości, przeciążając przy tym przednią część stopy. Prowadzi to do obniżenia łuku poprzecznego oraz poszerzenia przodostopia. Dodatkowo buty w postaci nosków, czyli spiczaste zakończenie powoduje ściśnięcie palców, a przez to koślawe ustawienie palucha.

z14652807IENoszenie szpilek lub zle wyprofilowanego obuwia mo Hallu Pro   cena, opinie, gdzie kupić?
Jakie są przyczyny powstawania halluksów?

Do innych czynników, które sprzyjają powstawaniu oraz dalszemu rozwojowi halluksów są:

• Powstałe już płaskostopie.

• Przykurczone ścięgno Achillesa.

• Uwarunkowania genetyczne.

• Nadwaga.

• Długotrwała pozycja stojąca np. podczas pracy.

• Sportowcy po przebytych urazach stóp.

W jaki sposób można zarówno pozbyć się, jak i zapobiegać powstawaniu halluksów?

Jeszcze niedawno jedynym najbardziej skutecznym sposobem pozbycia się halluksów była operacja chirurgiczna. Jest to zabieg bardzo kosztowny i bolesny, a tak naprawdę nie daje 100% pewności, że problem całkowicie zniknie. Z doświadczenia wynika, że nawet u 40% osób problem powraca prędzej, czy później. W tym celu naukowcy opracowali bardzo dobrą alternatywę dla operacji chirurgicznej. Ta innowacyjna metoda nosi nazwę Hallu Pro. Jego głównym zadaniem jest zmniejszenie zmian zwyrodnieniowych powstających w stopie oraz powstrzymanie stanu zapalnego, a co za tym idzie bólu.

Co to jest Hallu Pro?

Jest to separator, który został stworzony ze specjalistycznego medycznego silikonu. Jest to materiał przebadany dermatologicznie, dlatego nie powoduje uczuleń. Ponadto Hallu Pro jest bardzo trwały, wygodny w użytkowaniu i co najważniejsze nie szkodzi zdrowiu. Badania wykazały, iż od pierwszych godzin stosowania Hallu Pro znakomicie odciąża zdeformowany staw. Dzięki temu ból jest wyeliminowany i daje ulgę już od początku stosowania. W celu uzyskania odpowiedniego efektu należy Hallu Pro nosić zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Dzięki konsekwencji i ciągłemu korygowaniu za pomocą separatora Hallu Pro można osiągnąć maksymalne wyniki.

Dla kogo jest przeznaczony Hallu Pro?

Halluksy są problemem, który można odziedziczyć, dlatego, jeżeli ktoś z rodziny cierpi z powodu koślawego palucha, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty również będziesz cierpieć z tego powodu. Dlatego ważna jest również profilaktyka. Hallu Pro przeznaczony jest dla wszystkich osób, które przebywają przez długi czas w pozycji stojącej oraz noszących zarówno wąskie, jak i na wysokim obcasie obuwie.

Kto nie powinien stosować Hallu Pro?

Separator nie jest zalecany osobom, które:

1. Mają problem z cukrzycą.

2. Posiadają problem z krążeniem krwi.

3. Są niepełnoletnie.

Instrukcja obsługi separatora Hallu Pro

Stosowanie separatora Hallu Pro jest bardzo łatwe. Wystarczy rozpakować produkt i założyć Hallu Pro na zdeformowany paluch. Dzięki najnowszej technologii aparat bardzo dokładnie dostosowuje się do stopy i każdego rodzaju obuwia. Hallu Pro jest bardzo wygodny w użytkowaniu, dlatego może być stosowany zarówno w dzień, jak i w nocy. Im dłużej się go stosuje, tym lepsze są efekty. Ponadto ten separator różni się od innych tego typu produktów tym, iż nie wywołuje podrażnień, a stopa się nie poci. Hallu Pro można myć pod bieżącą wodą za pomocą mydła, z tym, że należy go później bardzo dokładnie wysuszyć.

Dlaczego Hallu Pro jest najlepszym rozwiązaniem na Halluksy?

1. Pierwszy ogólnie dostępny tego typu produkt, który wykorzystuje technologię dotychczas dostępną tylko w produktach specjalistycznych.

2. Bardzo dobrze dopasowuje się do stopy, dzięki czemu nie powoduje dodatkowych otarć i jest wygodny w użytkowaniu.

3. Stabilizuje staw, likwidując przy tym ból i dolegliwości podczas chodzenia.

4. Powoduje prawidłowe ustawienie palców i przywraca równowagę obciążania stopy podczas chodzenia.

4 Hallu Pro   cena, opinie, gdzie kupić?
Dlaczego Hallu Pro jest najlepszym rozwiązaniem na Halluksy?

Jakie są opinie innych osób na temat Hallu Pro?

Karolina, 68 lat

Tylko Hallu Pro mi pomógł! Ból moich nóg bardzo mi doskwierał. Oczywiście każdy mówił, że z wiekiem tak musi być. Jednak nikt nie widział, jaką trudność sprawiało mi chodzenie. Jedyne buty, jakie mogłam nosić to typ męski. Dopiero Hallu Pro mi pomógł. Ten separator spowodował, że przestałam czuć ból. W końcu mogłam wyjść z domu bez bólu. Było to niesamowite przeżycie, a wszystko zawdzięczam Hallu Pro!

Marysia, 28 lat

Moja praca wymaga noszenia eleganckich butów, a ja od jakiegoś czasu nie byłam w stanie ich założyć. Szukałam jakiegoś sposobu na pozbycie się problemu i natrafiłam na Hallu Pro. Stosuję go miesiąc czasu i muszę powiedzieć, z ten produkt jest rewelacyjny. Nawet nie czuję, że go mam na nogach i dopasowuje się do każdego typu obuwia. Halu Pro mogę polecić każdej osobie, która ma problemy z Halluksami.

Ula, 23 lata

Od dziecka mam płaskostopie. Oczywiście uczęszczałam na różne ćwiczenia korekcyjne, ale wraz z wiekiem jakoś zaniedbałam rehabilitację. Nie doskwierało mi to za bardzo do czasu, kiedy nie pojawił się straszny ból stóp. Wtedy dowiedziałam się, że płaskostopie może prowadzić do powstawania Halluksów. Ból był nie do zniesienia, dlatego gotowa nawet byłam pójść na operację. Wtedy przez przypadek przeczytałam, że alternatywą operacji jest produkt Hallu Pro. Spróbowałam ten separator i nie żałuję. Dzięki produktowi Hallu Pro już zapomniałam, co to znaczy ból, a dodatkowo uchronił mnie od operacji. Polecam Hallu Pro!

W jaki sposób można rozpoznać czy masz problem z paluchem koślawym?

1. Należy sprawdzić, czy duży palec u stopy znajduje się na jednym poziomie z innymi palcami. Jeżeli nie to może być początek zwyrodnienia.

2. Trzeba zwrócić uwagę na ruchomość palców, czy wykonują one prawidłowo ruchy zginania i prostowania.

3. Jeżeli występują deformacje: palce i stawy tracą swoją motoryczność, powodują ból i występuje problem podczas zakładania dotychczasowego obuwia.

Chcesz móc cieszyć się zdrowymi i pięknymi stopami?

Wystarczy zaledwie miesiąc, aby móc zapomnieć o horrorze związanym z halluksami. Zadbane, piękne i zdrowe stopy są w pewien sposób wyznacznikiem atrakcyjności każdej kobiety. Wobec tego nie warto czekać, aż zniekształcenia zaczną postępować i znacznie dokuczać.

Zamów Hallu Pro już dzisiaj i ponownie ciesz się atrakcyjnymi stopami bez bólu!

Uwaga! Przez pewien czas producent udostępnił specjalną ofertę. Jeżeli zamówisz Hallu pro w ciągu najbliższej godziny, uzyskasz produkt w promocyjnej cenie. Teraz tylko 137 zł. Producent daje również gwarancję zwrotu pieniędzy. Polega to na tym, iż jeżeli Hallu Pro nie spełni Twoich oczekiwań, możesz zwrócić produkt. Gwarancja trwa 90 dni.

Zamówienie należy złożyć za pomocą strony internetowej. Trzeba wypełnić ankietę, a następnie postępować według wskazówek. Później należy tylko czekać na przesyłkę, którą kurier przyniesie wprost do Twoich drzwi.

 

Pielęgnacja paznokci w domu

Podstawowa pielęgnacja Twoich rąk i paznokci. Dłonie to jeden z wyznaczników kobiecej urody. Kobieta o pięknych i aksamitnych dłoniach zawsze będzie kojarzona z klasą. W późniejszym wieku ręce zdradzą najszybciej naszą metrykę, dlatego należy chronić je przed słońcem i nawilżać już za młodu.

Zadbane paznokcie to cenny  atrybut kobiecego wyglądu. Dłonie o delikatnej skórze  i wypielęgnowane, zdrowe paznokcie mówią dobitnie nie tylko o charakterze właścicielki, ale i o stanie jej zdrowia. Zaniedbane ręce zawsze będą świadczyły na Twoją niekorzyść.

Gdy się nad tym zastanowić dłonie oprócz twarzy to część naszego ciała, która stale uczestniczy w kontaktach międzyludzkich. Nic więc dziwnego, że na tej podstawie  jesteśmy oceniani. Jeśli jesteś nerwusem i ciągle obgryzasz paznokcie albo skórki  nie dziw się, iż większość ludzi, z którymi masz styczność  będzie postrzegała Cie jako osobę niepewną siebie, drażliwą, nerwową. Twoje kontakty zawodowe mogą na tym ucierpieć nie wspominając o życiu towarzyskim.  Odpowiednia dbałość i troska to podstawa pielęgnacji każdych dłoni i paznokci.  Co zatem robić, jeśli natura nie obdarzyła nas pięknymi paznokciami i gładką skórą rąk?

Po pierwsze musisz zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania się. Wysoko przetworzona żywność nie wpłynie pozytywnie na cały Twój organizm. Niezdrowa, tłusta  i kaloryczna żywność odbije się na stanie Twojej cery, włosów oraz paznokci. Wykorzystują to firmy farmaceutyczne oferując szereg cudownych tabletek na skórę i paznokcie. Prawda jest tak, iż wystarczyłoby dokonać zmian w diecie, wprowadzając do menu warzywa i owoce i ograniczając cukier oraz słodycze, a stan naszej skóry poprawiłby się diametralnie.

Picie wody, to kolejny sposób nawilżania skóry rąk, ale od wewnątrz. Ochrona skóry rąk przed promieniowaniem słonecznym to kolejny Twój obowiązek, jeśli pragniesz długo uchodzić za młodą. Pamiętaj, iż Twoje dłonie nieustannie są wystawione na działanie promieni słonecznych, zaś nadmiar słońca to plamy starcze, które powstają wskutek uszkodzeń włókien kolagenowych w głębszej warstwie skóry rąk.

Krem z filtrem to konieczność

Detergenty oraz środki chemiczne, długotrwałe moczenie dłoni w skrajnie zimnej lub też gorącej wodzie to kolejny czynnik sprzyjający ich  przedwczesnemu starzeniu. Jest na to antidotum – rękawiczki gumowe, których używanie powinno wejść Ci w krew. Gruba warstwa kremu nałożonego na ręce i paznokcie tuż przed snem to doskonały pomysł. Masuj starannie skórki i paznokcie – pobudzisz je w ten sposób do wzrostu. Jeśli dodatkowo nałożysz na dłonie bawełniane rękawiczki niczym kołderkę, składniki odżywcze zawarte w kremie będą miały okazje lepiej się wchłonąć. Rano obudzisz się z piękną i gładką skórą rąk i nawilżonymi skórkami paznokci.

Szponowatość i przerost paznokci

Szponowatość paznokci jest chorobą wywołaną głównie przez jakiś uraz mechaniczny płytki paznokciowej. Jednak nie jest to jedna przyczyna tego schorzenia paznokci.

Jak to wygląda?

Otóż płytka paznokcia robi się bardzo gruba i zaczyna rosnąc w sposób przypominający szpony. Paznokieć podwija się pod spód i rośnie w dziwny sposób, wystając poza place. Taki sposób formowania się paznokcia staje się niezmiernie uciążliwy dla chorego. Czasem do tego stopnia, że potrzebna jest interwencja chirurga.

Inne dość często występujące schorzenie paznokci to przerost paznokcia. Inna nazwa tej choroby to hipertrofia.

Na czym to polega?

Paznokcie staja się pogrubione. To pierwszy objaw. Pofałdowanie płytki paznokcia to objaw drugi tej choroby. Przyczyny przerostu paznokci bywają złożone. Brak równowagi wewnątrz organizmu, jakąś infekcja, czy inne osłabienie mogą wywołać przerost paznokci. Choroba ma głębsze podłoże, jest niejako konsekwencją zaburzeń wewnątrz nas.

Co wówczas robić?

Przede wszystkim udać się do lekarza, zrobić całościowy przegląd, zbadać krew i mocz. Warto też dbać o paznokcie z zewnątrz. Stosować dobre lakiery do paznokci i dobrej jakości olejki czy odżywki do paznokci. To z pewnością pomoże.

Kształt paznokci

Kształt, w jakim powinno się nosić płytkę paznokcia zmienia się wraz z modą. Jednak mimo tego powinno się brać głównie pod uwagę kształt całej ręki i palców dłoni, pod tym kątem dobierając kształt paznokcia.

Nie każda z pań może poszczycić się smukłymi i długimi palcami dłoni.

Do tak pięknych i uniwersalnych palców pasuje niemal każdy kształt paznokci. Jak jednak mają piłować paznokcie panie, które natura obdarzyła krótkimi i często grubymi palcami rąk? Takim paznokciom najlepiej jest nadać kształt półksiężyca, czyli spiłować płytkę paznokcia na półokrągło. Czemu akurat w taki sposób?

Otóż półokrągła płytka optycznie zwęzi palce, które będą sprawiały wrażenie smuklejszych niż w rzeczywistości. Raczej nie polecam piłowania płytki w kształt łopatki, bo przy grubych i krótkich placach wygląda to dość nieelegancko. Palec wydaje się bardziej toporny i gruby. Takie paznokcie najlepiej malować w pastelowe i naturalne kolory.

Ciemny kolor lakieru do paznokci przykuwa uwagę i zwraca uwagę na kształt dłoni. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z kształtu paznokci i ręki, lepiej postawić na jasne kolory lakierów do paznokci. Są eleganckie, ponadczasowe i pasują do każdego.

Paznokcie opiłowane na prosto, w kształt łopatki, przedstawiają się ładnie, ale tylko u właścicielek długich, a na pewno szczupłych palców. Takie paznokcie najładniej wyglądają w klasycznym french manikiurze i każdym innym kolorze również.

Jak poznać tłuste paznokcie?

Z pewnością każda z nas słyszała kiedyś o problemie tłustych powiek, ale czy wiecie, że niektórzy ludzie cierpią na przypadłość tłustych paznokci?

Tłusta płytka paznokcia utrudnia przede wszystkim zdobienie paznokci, przedłużanie ich oraz zrobienie trwałego makijażu paznokci.

Na szczęście niewielki procent społeczeństwa cierpi na tą dolegliwość. Reszta problemów z paznokciami, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się tłuste, to jedynie nieumiejętne obchodzenie się z nimi.

Po czym poznać tłuste paznokcie? Są one wilgotne, widocznie błyszczące i tłuste w dotyku. Jednak  według opinii niektórych nie istnieje coś takiego jak przetłuszczanie się płytki paznokcia.

Ja z problemem tym zetknęłam się czytając książki o tematyce pielęgnacji paznokci, potem wertując fora internetowe, gdzie kobiety wymieniały się swoimi problemami z paznokciami. W końcu porozmawiałam o tym ze swoją manikiurzystką.

Oto czego się dowiedziałam. Tłustymi paznokciami obdarzone są zazwyczaj osoby, które mają problemy także z tłustą skóry twarzy i całego ciała. Takim osobom przetłuszczają się także włosy.

Jeśli masz problem z tłustymi powiekami, ciałem i włosami bardzo prawdopodobnym jest, że problem tłustych paznokci także Cię dotyczy.

Tłuste paznokcie oraz okolice płytki otoczone są warstwą tłuszczu, podobnie jak inne przetłuszczające się części naszego ciała. Bardzo trudno zapanować nad tworzywem, które wytwarza łój w sposób ciągły. Nawet najbardziej staranny makijaż wykonany na tłustej buzi będzie spływał warzył się, gdy nie przygotujemy jej odpowiednio. Paznokci także to dotyczy. Jeśli na dodatek cierpisz na nadpotliwość dłoni, możesz być niemal pewna, że tłuste paznokcie dotyczą właśnie Ciebie.

Jak przestać obgryzać paznokcie?

Regularne obgryzanie paznokci deformuje płytkę paznokcia i przyczynia się do ranienia skóry otaczającej paznokcie. Niekontrolowane obgryzanie paznokci sprawia, że zarówno na paznokciach jak i w jamie ustnej gromadzą się szkodliwe dla zdrowia bakterie. Dodatkowo, warto mieć świadomość, że obgryzająca paznokcie dorosła kobieta wygląda na zaniedbaną, znerwicowaną i mało elegancką osobę. Na szczęście, to szkodliwe przyzwyczajenie można z powodzeniem pokonać. Wystarczy odrobina dobrej woli, trochę samozaparcia i pomoc z drogeryjnych półek. Przeczytaj, co możesz zrobić, by raz na zawsze przestać obgryzać paznokcie.

Gorzki balsam do rąk

Ten sposób kochają wszystkie matki, których dzieci obgryzają paznokcie. Okazuje się, że balsam dobrze sprawdza się też u dorosłych. Jego gorzki smak, sprawia, że odruchowo rezygnujemy z dotykania ustami palców i tym samym kontrolujemy obgryzanie paznokci. Wadą gorzkiego balsamu jest niestety fakt, że aplikację musimy powtarzać po każdym myciu rąk. Wymaga więc on dużo samodyscypliny, której akurat osobom obgryzającym paznokcie często brakuje.

Manicure hybrydowy

Zarówno hybrydowe paznokcie jak i sztuczny przedłużany manicure, to doskonała okazja do tego, by zwalczyć w sobie chęć obgryzania paznokci. Nawet najbardziej uzależnieni od obgryzania, zastanowią się dwukrotnie za nim włożą palce do ust. Manicure nie dość, że jest kosztowny, to na dodatek, u dziewczyn, które obgryzają paznokcie, zdecydowanie poprawia wygląd całych dłoni. A gdy nasze dłonie wyglądają dobrze, nie chcemy tego zrujnować zbyt szybko. Jeżeli uda ci się, wyhodować zdrową płytkę paznokcia, zrezygnuj ze sztucznych tipsów, i przerzuć się na mniej szkodliwy manicure hybrydowy.

Wybierz tylko jeden palec

Wśród porad osób, które pokonały nałóg obgryzania paznokci, można przeczytać m.in. że doskonałe rezultaty daje wybranie do gryzienia tylko jednego paznokcia. Wg tej teorii, pozostawione w spokoju pozostałe paznokcie, szybko wracają do dobrego wyglądu, co rzekomo zachęcą osobę walczącą z obgryzaniem, do całkowitego porzucenia tego nałogu. Trudno zachęcać do tej metody, zwłaszcza biorąc pod uwagę szkodliwe bakterie, o których wspomnieliśmy na początku.

Pilniczek do paznokci

Dla osoby obgryzającej paznokcie, powinien być to najlepszy przyjaciel. Sięgając po pilniczek zawsze wtedy, gdy wyczujemy zadarcie paznokcia i delikatne spiłowanie „problemu”, sprawi, że nie będziemy chciały naprawiać paznokcia zębami.

Nowy skład Merz Spezial

Lubiane przez wiele Pań drażetki do włosów i paznokci – Merz Spezial Dragees – wraz z 2011 rokiem całkowicie zmieniły swój skład. Nie jest to już produkt, który wzbudzał swym bogatym składem euforię. Niestety.

Składniki nowego Merz Spezial zostały okrojone do minimum, który mnie już nie satysfakcjonuje.

Dość istotna jest dla mnie zmiana statusu Merz Spezial Dragees z leku, na suplement diety, co niewątpliwie odbiło się na zmianie składu tego preparatu. Szata graficzna środka też uległa małej zmianie – co człowiek zauważa dopiero, gdy o tym wie. Jeśli nie wiesz, że tabletki mają zmieniony skład, można się nabrać i wziąć je za stary lek.

Kolor tabletek także uległ zmianie – są one teraz w kolorze blado-róż. Jedyne co się nie zmieniło to wysoka cena tabletek, która jest teraz ceną na wyrost, jak za środek o tak przeciętnej zawartości.

Lek Merz Spezial stosowałam z powodzeniem od wielu lat w okresach, gdy moje włosy nadmiernie wypadały, a z natury słabe paznokcie łamały się bardziej niż zwykle. Już miesięczna kuracja drażetkami przynosiła wymierne efekty. Po dwóch, trzech miesiącach regularnej suplementacji Merz Spezial-em, paznokcie, cera i włosy odżywały. Taką kurację przeprowadzam zwykle raz w roku, w okresie jesiennym lub wczesną wiosną, bo wtedy mam większy problem z paznokciami i włosami.

Skład starego Merz Spezial możecie znaleźć w sieci. Myślę, że wzmocnienie paznokci następowało poprzez duże dawki dobrze przyswajalnego żelaza (fumaran) oraz suchy wyciąg z drożdży – których to składników w nowym suplemencie diety już nie uświadczymy. Nigdy nie miałam tak długich i mocnych paznokci, jak w okresach zażywania leku Merz Spezial. Widać to było tez wizualnie paznokcie były idealnie różowe, po prostu zdrowe. Jeśli ktoś z Was przetestuje nowy Merz Spezial z chęcią poczytam w komentarzach Wasze recenzje na jego temat. Ja nowych drażetek nie kupię, bo jak za taki skład są stanowczo za drogie. Zaopatrzyłam się w kilka opakowań starego Merz Spezial, ale wiem, że i tak należy poszukać alternatywy zastępczej.

Nowy Merz Spezial Dragees

2 drażetki zawierają:

Witamina C – 120 mg

Niacyna – 30 mg

Witamina E – 13,4 mg

Kwas pantotenowy – 7,2 mg

Witamina B6 – 3,2 mg

Witamina B – 2,6 mg

Witamina B – 2,4 mg

Witamina A 787µg

Folacyna (kwas foliwoy) 400 µg

Biotyna – 60  µg

Witamina B12 – 2  µg

Żelazo (fumaran żelaza) – 5 mg

Cynk – 5 mg

Sproszkowane białko soi – 50 mg

w tym:

Cysteina – 0,55 mg

Metionina – 0,55 mg

Trwały manicure

Opiłowane we właściwy sposób paznokcie, możemy teraz wypolerować. Wygładzi to płytkę, dzięki czemu lakier będzie  trzymał się na niej dłużej.

Kolejnym krokiem powinno być usunięcie suchych skórek, które nie dodają uroku żadnym dłoniom.

Nie warto robić tego na siłę, lepiej zaopatrzyć się w profesjonalny preparat do usuwania skórek. Smarujemy takim olejkiem skórki, po czym resztki albo zmywamy albo podsuwamy patyczkiem. Następnie aplikujemy baza pod lakier, która utwardzi płytkę i  wypełni wszelkie jej nierówności. Dzięki niej lakier będzie dłużej żył na naszych paznokciach. Dopiero na tak przygotowany paznokieć możemy nanieść jakiś lakier.

Jeśli zachodzi potrzeba  lakierem przeciągamy płytkę nawet dwa razy. Gdy lakier do paznokci wyschnie zupełnie, nanosimy ostatnią warstwę ochronną, tzw, utwardzacz do paznokci. Preparat ochronny jest bezbarwny, a jego zadaniem jest chronić płytkę przed uszkodzeniami oraz nabłyszczyć ją dodatkową porcją światła.

Nawet gdy masz pomalowane paznokcie możesz dbać o skórki wokół nich.

Wystarczy olejek do paznokci, który w każdej wolnej chwili warto wmasować wkoło płytki paznokcia i w skórki go okalające. Nie ma to wpływu na trwałość lakieru, a poprawia stan przesuszonych i mało elastycznych skórek, które często są następstwem codziennego używania lakieru do paznokci.

mainarticle3 2 Hallu Pro   cena, opinie, gdzie kupić?

Manicure i pedicure - krok po kroku

Kości ręki dzielimy na trzy podstawowe grupy. Są to nadgarstek, śródręcze oraz kości palców. Nadgarstek zwany z łacińska carpus to giętka część stawu, w której skład wchodzi osiem bardzo drobnych kości. Są one połączone ze sobą za pomocą więzadeł. Ścięgna wiążą kość ręki z kośćmi przedramienia. Kolejna grupa kości ręki to śródręcze, czyli metacarpus.

Ta kostna część ręki stanowi główną jej część. W jej skład wchodzi pięć kości śródręcza, które jednocześnie są dość długie. Ostatnią częścią kostną rąk są palce. Kości palców składają się z czternastu paliczków. Kciuk posiada w tym dwa paliczki, zaś pozostałe palce mają ich trzy. Ręka człowieka wyposażona jest także w liczne mięśnie, zapewniające każdemu osobnikowi giętkość.

Mięśnie rąk dzielimy na mięśnie odwodzące oraz mięśnie przywodzące. Jak sama nazwa wskazuje mięśnie odwodzące pomagają odwodzić palce, zaś mięśnie przywodzące przywodzą je do siebie. Te grupy mięśniowe umiejscowione są u nasady palców, głównie kciuka. Nerwy odpowiedzialne za nasze dłonie można także podzielić na trzy główne grupy. Odpowiadają one za proces wykonywania bardzo precyzyjnych czynności za pomocą rąk. Są to nerw pośrodkowy, nerw ramieniowy oraz nerw promieniowy.

Nerw pośrodkowy odpowiada za precyzję chwytu oraz zginanie palców. Dzięki niemu możemy chwytać jakiś przedmiot, mamy czucie po wewnętrznej stornie kciuka oraz w palcach wskazującym , środkowym i serdecznym. Dzięki nerwom ramieniowym możemy wykonywać szereg wymagających uwagi czynności, jak pisanie na maszynie, komputerze, szycie, etc. Kolejny i ostatni nerw, czyli promieniowy umożliwia człowiekowi odbieranie wrażeń zmysłowych. Ta grupa nerwów odpowiada za prostowanie naszej ręki.

Magnetyczne lakiery do paznokci

Od pewnego czasu na naszym rynku dostępne są tzw. magnetyczne lakiery. Niemal natychmiast zachwyciły się nimi wszystkie żądne nowości fashionistki i wielbicielki mody. Swoją popularność zawdzięczają temu, że można z ich pomocą stworzyć niebanalny manicure, który za każdym razem może wyglądać inaczej. Jak działają magnetyczne lakiery do paznokci? Czytaj dalej i sprawdź, jak łatwo i przyjemnie stworzysz oryginalny i niepowtarzalny wygląd swoich paznokci.

Magnetyczne lakiery zawierają bardzo niewielkie drobinki metalu. Gdy zbliżymy do nich magnes – drobinki zaczynają się poruszać, tworząc w ten sposób różne wzory. To, jaki wzór wykonasz zależy od rodzaju magnesu jaki dołączony jest do każdego lakieru. Można w ten sposób uzyskać kilka ciekawych wariantów m.in. paski poprzeczne, podłużne czy promienie skierowane od środka płytki paznokciowej. Każdy magnes ma naklejoną etykietkę, na której pokazany jest tworzony przez niego wzór. Układając płytkę magnetyczną pod różnym kątem w stosunku do paznokcia, stworzysz paski ułożone w rozmaitych kierunkach.

Lakier nakładamy grubą warstwą na płytkę paznokcia. Następnie, za nim lakier wyschnie przykładamy do pomalowanego paznokcia magnetyczną płytkę. Bardzo ważne jest, by magnes nie dotykał świeżo pomalowanego paznokcia. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy uda ci się utrzymać magnes mniej więcej 3 mm. nad paznokciem. Wystarczy potrzymać magnes przez 5 sekund, by uzyskać oczekiwany efekt. By wzmocnić trwałość manicure, po wyschnięciu lakieru do paznokci, warto nałożyć dodatkową warstwę lakieru nawierzchniowego. Seria lakierów magnetycznych to spora dawka kolorystyczna do wyboru. Znajdują się tutaj wszystkie modne odcienie lakieru do paznokci, od czerwonego, przez głębokie fiolety, po modne tej wiosny zielenie.

Magnetyczne wzory to doskonały pretekst do dobrej zabawy. Nie tylko z wielką radością poświęcisz czas na stylizację paznokci, ale również dużo taniej niż w gabinecie kosmetycznym, zyskasz oryginalny manicure, rodem z salonu piękności.

Manikiur hybrydowy

To idealne rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych kobiet, które z trudem znajdują czas na codzienną pielęgnację paznokci. Gdy brakuje Wam czasu na to, by każdego dnia nakładać świeży lakier do paznokci lub poszukiwać wciąż nowych, super trwałych lakierów, które wytrzymają domowe porządki –sięgnijcie po manikiur hybrydowy.

Jest to nowatorski produkt o nazwie Axxium marki OPI, lub Gelish i Shellac firmy CDN. Manikiur hybrydowy dostępny jest w wybranych gabinetach kosmetycznych. Zabieg trwa około 40 minut a lakier utrzymuje się na paznokciach do 3 tygodni. Lakier stosowany w tym manikiurze to produkt hypoalergiczny, który nie posiada w składzie szkodliwych i alergizujących: taulenu, DBP i formaldehydu.  Manikiurzystka rozpoczyna zabieg od opiłowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Po usunięciu skórek i wypolerowaniu płytki paznokcia, nakładana jest kolejno: baza pod lakier, elastyczny lakier kolorowy oraz utwardzacz. Każda z warstw jest osobno utwardzana za pomocą lamp UV, dzięki czemu lakier jest odporny na zadrapania i odpryskiwanie a same paznokcie są lśniące i gładkie.

W dobrych gabinetach kosmetycznych mamy do wyboru od 24 do 48 barw – w zależności od marki lakieru. Możemy wybierać pomiędzy super modnymi kolorami takimi jak: zielenie, złoto, granaty czy eleganckie i nasycone czerwienie. Na wielbicielki klasyki czekają odcienie pastelowe, beże, delikatne róże oraz klasyczny french z białymi końcówkami paznokci.

Po 3 tygodniach można uzupełnić lakier w tych miejscach, w których paznokcie odrastają lub oczyścić je usuwając lakier. Usuwanie lakieru wykonywane jest w gabinecie kosmetycznym, za pomocą kompresu z acetonem. Bawełniane płatki nasączone zmywaczem nakłada się na paznokcie i owija je folią aluminiową. Po kilku minutach, lakier zdejmowany jest z paznokci za pomocą drewnianych patyczków.

Paznokcie hybrydowe to idealne rozwiązanie dla tych z Was, które nie chcą niszczyć płytek paznokcia żelowymi bądź akrylowymi tipsami. Manikiur hybrydowy kosztuje od 80 do 150 zł, co przekładając na jego trwałość jest relatywnie nie drogą przyjemnością.

Jak dbać o lakiery do paznokci ?

Dziś porada dotycząca bardzo częstego zjawiska, czyli rozwarstwiania się naszych lakierów do paznokci. Popularny mit, krążący nadal wśród wielu z Was, że lakier do paznokci należy przechowywać w lodówce, powinien już dawno przejść do lamusa. W rzeczywistości, przechowywanie lakierów w lodówce, sprawia, że szybciej gęstnieją, przez co ich aplikowanie na paznokciach jest kłopotliwe. Niska temperatura w lodówce, sprawia również, że składniki lakierów do paznokci oddzielają się od siebie, wytrącając substancje oleiste, które gromadzą się w górnej części opakowania lakieru.

Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod prawidłowego przechowywania lakierów.

  •  Lakier do paznokci należy zawsze przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Jeśli posiadacie całą kolekcję ulubionych lakierów, warto rozejrzeć się za kartonowym pudełeczkiem z zamykanym wieczkiem.  Przechowywanie buteleczek z lakierem na półce, gdzie dociera światło słoneczne może powodować gęstnienie lakiery oraz  oddzielanie się warstw.
  • Opakowania z lakierami do  paznokci powinny zawsze stać pionowo. Dzięki temu, wszystkie składniki zawarte w kosmetyku, będą prawidłowo wymieszane ze sobą.
  • Jakości lakieru do paznokci to podstawa. Droższe kosmetyki posiadają składniki o dużo lepszej jakości, niż ich tańsze odpowiedniki. Droższy lakier do paznokci, to nie tylko trwałość koloru na paznokciach ale również  dłuższy termin ważności.
  • Posiadając sporą kolekcję lakierów, warto zakupić specjalny rozcieńczalnik do lakierów, dostępny w drogeriach. Wystarczą dwie do trzech kropli rozcieńczalnika na jedną buteleczkę lakieru, by przywrócić prawidłową konsystencję, oraz przedłużyć żywotność lakieru.

Wskazówka:

Jeżeli Wasz lakier do paznokci rozwarstwił się, możecie delikatnie pokręcić buteleczką w dłoniach, by na powrót połączyć ze sobą wszystkie składniki lakieru

Trendy w makijażu 2012 paznokcie i usta

Tej wiosny powraca w wielkim stylu trend na makijaż ust i paznokci w tym samym kolorze. Dla niektórych monochromatyczny makijaż to staromodne podejście do makijażu, uważane ponadto za niezwykle tandetne i pozbawione smaku. Stąd też przez kilka ostatnich lat malowanie paznokci i ust tym samym kolorem było uważane za faux pas. Tymczasem na pokazach mody samego Christiana Dior oraz Jasona Wu widzimy nadchodzące zmiany w podejściu do tego jednolitego zestawu.

Już dziś warto zainteresować się tym trendem, ponieważ z całą pewnością zagości on na dłużej w świecie mody. Ponieważ  paznokcie i usta pomalowane w tym samym odcieniu zostały wskrzeszone przez największe marki modowe świata, możesz śmiało spróbować postawić na taki monochromatyczny look. Efekt – będziesz nie tylko modna, ale też wyprzedzisz swoje koleżanki w znajomości trendów.

Jakie kolory  wybrać?

Decydując się na monochromatyczny makijaż ust i manicure paznokci, pamiętaj, by wybierać kolory pasujące do twojej karnacji. Decydując się na jeden konkretny kolor, myśl przede wszystkim o swoich ustach. Nie od dziś wiadomo, że fioletowy lakier do paznokci jest niewiarygodnie kobiecy, ale zastanów się, czy fiolet na ustach wygląda równie elegancko? Raczej nie. Wybierając kolor, upewnij się, że kolor szminki pasuje do twojego typu urody. Czerwony i mandarynka to najgorętsze barwy w tym sezonie, które wyglądają bosko zarówno na ustach jak i na paznokciach.

Jak nosić ten trend?

Noszenie pasujących do siebie kolorystycznie ust i paznokci to wyrazisty akcenty w wyglądzie. Chcąc podkreślić ten look, wybierz strój w kolorach neutralnych lub kontrastowych tak, by Twoje usta i paznokcie wyróżniały się na tle ubrania. Pamiętaj również, do dodanie do stroju kolejnego akcentu w tym kolorze, tylko zaburzy Twój elegancki wygląd i odwróci uwagę od nowoczesnego makijażu.

Pedicure – domowe spa dla stóp

Zimą zupełnie zapominamy o swoich stopach. Chowając je w ciepłych butach i pod warstwą grubych skarpet uważamy za zbędne malowanie paznokci i pielęgnowanie pięt. Tym czasem rozpoczynający się właśnie karnawał to z pewnością doskonały powód, by poświęcić trochę uwagi swoim stopom. Skąd ten pomysł? Odpowiedź jest banalnie prosta: wieczorowa kreacja i super modne szpilki to duet, do którego nijak nie pasują zaniedbane i zrogowaciałe pięty. Nie wspominając już, że niepomalowane paznokcie u stóp, to salonowa wpadka.

Dowiedz się jak szybko i zaledwie w jeden wieczór odzyskać piękne i zadbane stopy. Oto 7 porad: jak zrobić domowy pedicure.

Kąpiel

Pedicure należy rozpocząć od wymoczenia i odświeżenia stóp. W tym celu należy wymoczyć stopy w ciepłej wodzie przez około 20 minut. Wystarczy nalać do miseczki przegotowanej wody z dodatkiem soli morskiej i ulubionego zapachu: może być to ulubiony żel pod prysznic lub naturalny olejek eteryczny, np. pomarańczowy czy cytrusowy.

Peeling

Na rynku dostępnych jest wiele różnych peelingów do stóp. W zależności od potrzeb, możesz użyć peelingu grubo lub drobno ziarnistego. Nie masz pod ręką kosmetyku z drogerii? Użyj zwykłego cukru lub soli gruboziarnistej.

Szczotkowanie i ścieranie

Dla poprawy krążenia użyj szczoteczki do paznokci. Wystarczy przez kilka minut wyszorować solidnie stopy z każdej strony. Poprawa krążenia sprawi, że skóra nabierze zdrowego koloru. Spierzchnięte pięty wyszoruj za pomocą pumeksu. Wybierz taki, który ma dwa różnej grubości warstwę ścieralną. Grubszą warstwą skutecznie usuniesz zrogowaciały naskórek, drobniejszą  wygładzisz pięty.

Piłowanie paznokci

Po wysuszeniu stóp sięgnij po pilniczek do paznokci. Wyjmując z kąpieli i osuszając stopy, powinnaś delikatnie odsunąć skórki przy paznokciach za pomocą ręcznika. Namoczone skórki bardzo łatwo dają się wtedy odsunąć i nie trzeba ich wówczas usuwać mechanicznie. Za pomocą pilniczka nadaj kształt swoim paznokciom. Pamiętaj, by nie skracać ich zbytnio. Idealna długość paznokci u stóp to taka, która kończy się na tej samej długości, co palec.

Nakładanie maseczki

Twoje stopy uwielbiają grube warstwy kremu nawilżającego. W drogerii znajdziesz specjalne maseczki nawilżające do stóp, możesz również użyć zwykłego kremu o lekko tłustej konsystencji. Nałóż grubą warstwę na całe stopy i pozostaw na około 15 minut. Dla lepszego efektu, na stopy naciągnij ciepłe bawełniane skarpety. Pod wpływem ciepła, krem szybciej wchłonie się w skórę, dzięki czemu stanie się ona miękka i delikatna.

Malowanie paznokci

Po zastosowaniu maseczki do stóp, musisz odtłuścić paznokcie acetonem. W przeciwnym razie lakier nie utrzyma się długo na paznokciach. Aby paznokcie wyglądały na zadbane nałóż dwie warstwy bazy pod lakier. Paznokcie będą twardsze a emalia z pewnością utrzyma się na nich dłużej. Na wieczorne wyjście niezastąpionym kolorem lakieru będzie kolor czerwony.

Perfumowanie

Pachnące stopy będą dopełnieniem idealnego pedicuru. Wykorzystaj do tego celu dostępne na rynku dezodoranty do stóp. Specjalne składniki w nich zawarte nie tylko nadadzą Twoim stopom piękny zapach, ale też odświeża je i zapewnią suchość przez cały wieczór.

%name Hallu Pro   cena, opinie, gdzie kupić?

HalluPro

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

O Marzena Wielgus 289 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*