Czyste jelita

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Natura obdarzyła człowieka niezwykłym systemem obronnym, w którym jelito grube spełnia ważną rolę. Każdy odcinek jelita oddziałuje na na inny, odpowiedni narząd w naszym ciele. Jeśli mamy jelito zanieczyszczone, to nasze zdrowie jest zagrożone.

Co to znaczy, że mamy zanieczyszczone jelito?

Jelito grube to końcowy odcinek jelita łączący jelito cienkie z odbytem. W jelicie grubym odbywa się końcowy proces formowania kału i jest wchłaniana woda i sole mineralne z resztek pokarmowych. Jest to ważny narząd i zapewnienie sprawnego funkcjonowania, leży w naszym interesie.

Spożywając posiłek, nie myślimy o tym, że różne produkty żywnościowe są trawione w różnym czasie. Masę energii, przeznaczonej na czynności życiowe i walkę z chorobami, organizm traci na próby strawienia obiadu składającego się z nieodpowiednio dobranych składników. Niestrawione resztki pokarmu dostają się do jelita grubego, oddzielają się od strawionego pokarmu, zlepiają się w bryłkę, nazywaną kamieniem kałowym. Podczas następnego posiłku do niej dokleja się jeszcze jedna, potem następna. Niestrawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita grubego. Człowiek nosi kilka kilogramów kamieni kałowych.. A co się dzieje z tymi produktami ,,przechowywanymi” przez wiele lat w temperaturze powyżej 36 stopni C nietrudno sobie wyobrazić. Funkcjonujący nadal pod warstwą ,,brudów” układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie i stopniowo osiadają na ściankach naczyń krwionośnych, w stawach. Z zanieczyszczonego jelita grubego stale przedostają się do organizmu szkodliwe substancje. Takie jelita są źródłem ogólnego zatrucia. Stale rosnące zasoby kamieni kałowych zmieniają się w zwały.Ogromny nieruchomy worek z odpadami wypiera z właściwego miejsca organy wewnętrzne, uciska przeponę – główny mięsień oddechowy, wyłącza ją z procesu oddychania, znacznie zmniejszając objętość płuc. Wypierana jest ze swe go miejsca wątroba, podpierane są nerki, zmniejsza się ruchliwość jelita cienkiego, u mężczyzn zaciskany jest układ moczo­wo – płciowy. Szczególnie cierpi dolna część odbytu: przeciążone żyły uwypuklają się, tworząc krwawe guzy. Niezliczone są objawy (zaparcia, wzdęcia, gazy) i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego. Ale szczytem wszystkiego jest nie­drożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.

Jak pomóc organizmowi i oczyścić jelita ze złogów kamieni, ze śluzu i innych osadów ?

Jest wiele różnych metod, które bywają pomocne. Jednak trzeba dużo samozaparcia i wytrwałości, aby spowodować rozpuszczenie i wydalenie starych kamieni kałowych. Jeśli na serio chcesz zadbać o swoje zdrowie, przeczytaj o różnych metodach oczyszczania jelita grubego w Sekretach babuni. Jeśli nie masz cierpliwości lub warunków, aby w radykalny sposób oczyścić jelita, przyjmuj Nopalin (błonnik), który działa jak miotełka, usuwając osad i resztki niestrawionego pożywienia. Starych kamieni kałowych nie pozbędziesz się, ale przynajmniej nie będziesz powiększał szkód w swoim organizmie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*