Czy wypełnianie zmarszczek jest bezpieczne?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Oznaki starzenia  nigdy nie były pożądane, ale w czasach gdy nienaganny wygląd ma priorytetowe znaczenie mogą się stać prawdziwą zmorą, szczególnie dla kobiet. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wybór zabiegów, które w szybki sposób mogą odmłodzić nasz wygląd. Niestety taka przyjemność jest bardzo często nieosiągalna, ponieważ cena jednego zabiegu sięga często kilku tysięcy, a efekty nie są permanentne.

Czym wypełnia się zmarszczki?             

Obecnie branże zdominowały dwa wypełniacze, w pełni biokompatybilne – kwas hialuronowy oraz kwas polimlekowy. Każdy z nich wykorzystywany jest w nieco inny sposób, ale skuteczność obu wypełniaczy jest bardzo zbliżona.

Kwas hialuronowy jest naturalnym elementem występującym w organizmie człowieka. Jego głównymi zaletami są:

– pełna przyswajalność przez organizm

– otrzymywany w procesach biotechnologicznych

– brak reakcji uczuleniowych

– najbardziej uniwersalny wypełniacz

– podnosi poziom nawilżenia skóry, dzięki czemu naturalnie zwiększa jej gładkości i sprężystość

Lekarze podkreślają, że w zależności od typu zmarszczek i efektu końcowego dobiera się odpowiednią gęstość kwasu hialuronowego. Najczęściej pacjentki zgłaszają się z chęcią zminimalizowania widoczności kurzych łapek, zmarszczek na czole, zmarszczek nosowo-wargowych oraz wargowo-podbródkowych. W tym celu zaleca się wypełnienie kwasem hialuronowym o małej lub średniej gęstości.  Efekt jest praktycznie natychmiastowy, ale zmarszczki zostają wygładzone tylko na 6-8 miesięcy. Kwas hialuronowy po tym czasie zostaje wchłonięty i konieczne jest powtórzenie zabiegu, aby podtrzymać efekt liftingu.

Kwas polimlekowy również występuje naturalnie w naszym organizmie, jednak  wykorzystuje się go tylko w celu kompleksowego wypełnienia zmarszczek na całej twarzy. Efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej (nawet do 2 lat) i jest bardziej naturalny, jednak na widoczne rezultaty trzeba poczekać. Po wstrzyknięciu kwasu polimlekowego po kilku dniach efekt liftingu znika, jednak w ciągu następnych tygodni zmarszczki zostają stopniowo zniwelowane. Kwas polimlekowy stymuluje skórę do naturalnej regeneracji, dzięki czemu powtórnie rozpoczyna się synteza kolagenu oraz tworzenie nowych tkanek, które w efekcie wypełniają widoczne bruzdy.

Czy można usunąć zmarszczki w domu?

Takie pytanie z pewnością zadają sobie kobiety, dla których profesjonalny zabieg usuwania zmarszczek nie jest dostępny na wyciągnięcie ręki.  O ile wybór preparatów przeznaczonych do domowej profilaktyki przeciwstarzeniowej zawsze był szeroki, to nie  łatwo było znaleźć skuteczny krem przeciwzmarszczkowy. Wraz z odkryciem nowego zjawiska w biologii  sytuacja całkowicie się zmieniła. Wykorzystując transport między błonami komórkowymi skóry mikrocząsteczkowych substancji możliwe jest zredukowanie zmarszczek bez inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Krem Saint Legiere – rewolucja w usuwaniu zmarszczek

Osiągnięcia współczesnej nanotechnologii pozwoliły na otrzymanie substancji aktywnych, takich jak kolagen i kwas hialuronowy w mikrocząsteczkowej substancji. Dzięki temu cechują się one prawie 100% przenikalnością w głąb skóry. Stosowanie kremu Saint Legiere pozwoli na osiągnięcie takich efektów jak profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, jednak całkowicie bezinwazyjnie i dużo niższym kosztem. Odkrycie biologiczne wykorzystane w recepturze kremu Saint Legiere zostało nagrodzone Nagrodą Nobla i z pewnością zrewolucjonizuje kosmetologię.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*