Czy należy się bać cukrzycy typu 2?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jako, że insulina zapewnia przeniesienie glukozy do komórek, uważa się ją za jeden z najważniejszych hormonów. Gdy jej braknie – komórki są pozbawione jednego z najważniejszych źródeł energii i potrzebują korzystać z tłuszczy. Gdy poziomy insuliny nie są prawidłowo regulowane, skutkuje to cukrzycą. W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, gdy pacjent otrzymuje dodatkową zewnętrzną insulinę – cukrzycy typu 2 cierpią na hiperinsulinizm, który jest regulowany lekami, ćwiczeniami i dietą.

Najczęstszymi objawami cukrzycy typu 2 są jest częste oddawanie moczuzmęczeniepowiększenie pragnienianiewyraźne widzenieutrata masy ciałapowiększony głód i częste infekcje. Zwykle pacjenci zauważają jedynie pewną liczbę tych objawów, jednak ich intensywność i ilość zwiększa się wraz z upływem czasu. Diagnoza jest zwykle wykonywana za pomocą testów, takich jak OGTT, testów stężenie cukru we krwi, badaniom glikowanej hemoglobiny (HbA1c) oraz sprawdzaniu ilości glukozy we krwi w losowych testach. Gdy pacjent jest diagnozowany, jego lub jej lekarz przygotowuje plan leczenia. W przypadku cukrzycy typu 2, plan ten obejmuje zazwyczaj tabletki, zalecenia diety i plany ćwiczeń.

Dwa najczęściej polecane leki na cukrzycę typu 2 to Actoplus met i Glucophage Sr. Oba te leki są sprzedawane w internecie. Zakup leku generycznego w internecie jest nie tylko wygodny, ale również o wiele mniej kosztowny niż zakup praktycznie tego samego leku z lokalnej apteki. Leki te spełniają te same wysokie standardy produkcji i ochrony zdrowia, jak pochodzenia znanych markowych firm, ale mogą zaoferować bardziej atrakcyjne ceny ze względu na niskie koszty pracy i niższe koszty działań marketingowych. Jednak zakupy leków w internecie leki powinny być wykonane bardzo uważnie, jedynie ze stron internetowych, które mają wysoką reputację już od jakiegoś czasu. Ważne jest również, aby przed zakupem odwiedzić lekarza, ponieważ leki te są podawane w różnych dawkach i tylko wykwalifikowany specjalista może ustalić właściwą ilość porcji specyfiku, zależną od stanu zdrowia i wieku pacjenta.

Zarówno Glucophage Sr jak i Actoplus są powszechnie stosowane od lat i odnoszą fantastyczne efekty w regulacji poziomu glukozy we krwi. Niemniej jednak, każdy pacjent powinien być potraktowany indywidualnie i podczas gdy niektóre dawki na Glucophage Sr mają 500 mg, inne mogą wymagać większych porcji dziennej. Główną przewagą Glucophage Sr nad Metformina jest, że z reguły wymagana jest tylko jedna dawkę dobowa.

Warto też wspomnieć, że leki na cukrzycę mogą powodować niekorzystne zmiany u niewielkiej liczby pacjentów – mimo że zagrożenie jest minimalne, właśnie dlatego jest to tak ważne aby nad kuracją czuwał lekarz. Z drugiej strony skuteczność leku jest bardzo wysoka. Oczywiście, że leki nie tylko powinny być przyjmowane w sposób zdyscyplinowany i odpowiedzialny, ale także należy je stosować w połączeniu z odpowiednim planem ćwiczeń i żywienia. Zwycięstwo z cukrzycą może nie być łatwe, na pewno jest możliwe, a jedynym sposobem, aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą jest stosowanie się do zaleceń lekarza i przyjmowanie tabletek regularnie – co umożliwi uniknięcie dalszych komplikacji wynikających z choroby.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*