W samochodzie na wszelki wypadek

W samochodzie na wszelki wypadek

Co należy wozić w samochodzie, by wszystko było zgodne z prawem? Przede wszystkim jest to trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. jeśli tych rzeczy się nie posiada, policjant może wlepić kierowcy mandat. Czy poza tym jest coś jeszcze? Niestety nie, a bardzo szkoda. Mamy przecież apteczki, które są równie ważne.

Niestety polskie prawo nic na ich temat…

Niestety polskie prawo nic na ich temat nie mówi. Dlaczego tak jest? Sytuacja w niektórych krajach europejskich jest zupełnie odmienna. Są takie państwa, gdzie apteczka samochodowa jest rzeczą obowiązkową. Jeśli się jej nie posiada, kara potrafi być bardzo surowa. Warto o tym wiedzieć, gdy Polak wybiera się autem za granicę. Co powinno się znaleźć w takiej apteczce? Przede wszystkim jest to opaska uciskowa, jakieś bandaże, plastry, woda utleniona, tabletki przeciwbólowe, nożyczki, jodyna. Czy takie rzeczy faktycznie się przydają? Wszyscy wiemy, że do zdarzeń drogowych nie dochodzi tak często ale apteczka pierwszej pomocy nie musi być z czymś takim związana.

Przecież wypadek, zranienie, stłuczenie może się stać…

Przecież wypadek, zranienie, stłuczenie może się stać poza samochodem. To nie ma większego znaczenia. Warto, by apteczki pojawiały się w większej ilości pojazdów i stanowiły wyposażenie obowiązkowe. Wówczas każdy z nas będzie się czuć bezpieczniej.