Starania o dziecko Badanie nasienia

Starania o dziecko  Badanie nasienia

Starania o dziecko

Większość młodych par stara się o potomka, jednak staranie te coraz częściej nie dają efektu. W takim przypadku warto zastanowić się nad odnalezieniem źródła problemu i udać się do lekarza.

Wyniki badania nasienia przeprowadzonego wśród mężczyzn w wieku reprodukcyjnym pokazują że nasienie pozostawia wiele do życzenia. Według szacunków problemy z płodnością ma aż około 15% par w wieku reprodukcyjnym.  Dodatkowo przeprowadzenie badań i leczenie problemów dotyczących niepłodności w niektórych przypadkach łączy się z psychiką co może stanowić znaczne utrudnienie.

Naukowcy dowiedli już że sperma obecnych pokoleń mężczyzn jest zdecydowanie gorsza, niż poprzedniego pokolenia gdy było w podobnym wieku. Doszukując się przyczyn takiego stanu rzeczy lekarze wskazują przede wszystkim złą dietę, nieodpowiedni i nerwowy tryb życia.

Mając problemy ze spłodzeniem potomka warto zastanowić się nad przeprowadzeniem odpowiednich badań. Badanie nasienia jest nieinwazyjne i stosunkowo tanie, na jego postawie można natomiast ustalić jakość spermy która odbija się bezpośrednio na szansie na spłodzenie potomka. Czynniki jakie poznamy dzięki takiemu badaniu to między innymi ilość i jakość nasienia.